Krahasime Lajmet e fundit

Kush SOCIAL NETWORK ka me shume perdorues ne gjithe boten ?

Cdo dite perdorim smartfonin apo tabletin tone per pune nga me te ndryshmet, per zbavitje, per te degjuar muzike, per biznes, per kontakte me miq edhe familje. Por padyshim perdorimi me i shpeshte i pajisjeve elektronike mobile behet per interaksion ne Social Networks. Ndaj shpesh pyesim veten apo diskutojme mes miqsh mbi temen kush Social Network ka me shume perdorues ?

Dikush preferon Facebook, dikush Instagram dhe dikush tjeter Whatsapp. Ndersa kohet e fundit kane rritje fantastike Telegram dhe Snapchat.

Si te lexojme mesazhet e dikujt tjeter ne WhatsApp ? Lexo me shume!

Gjithesecila nga keto platforma ka te mirat dhe te keqijat e veta, aspekte pozitive dhe negative. Facebook tashme eshte platforma e pare boterore per lajme dhe news, ndersa Instagram numri nje ne bote per postime fotografishe dhe videosh mbi jeten e perditshme. Ndersa nuk diskutohet dominimi i Whatsapp per mesazhistiken.

Platforma e famshme Hootsuite, krijuesja e nje aplikativi qe mundeson menaxhimin e rrjeteve sociale, eshte munduar ti jape pergjigje pyetjes se kush Social Network ka me shume perdorues. Ajo ka kryer nje analize statistikore te perpikte dhe eshte ne gjendje te na jape pergjigjen e shumekerkuar per periudhen deri ne Janar 2019.

Foto mbi Social Network-un me te perdorur ne bote:

kush eshte social network me i mire no

 

Mark Zuckerberg
Impresionues eshte fakti qe Facebook, Whatsapp, Facebook Messenger dhe Instagram jane pronesi e te njejtit personazh: Mark Zuckerberg! Pra kompania e ketij personi kontrollon me shume se 70 perqind te aktiviteteve te perdoruesve boteror te rrjeteve sociale.

 

kush eshte social network me i mire no

Rezultati i kesaj analize te kryer nga Hootsuite nuk do te thote medoemos qe lista reflekton edhe rrjetin social me te mire ne pergjithesi. Padyshim qe Facebook tashme eshte kthyer ne nje platforme lajmesh, ndersa Instagram vazhdon te jete ne nivele shume me te larta se Facebook.

Ndersa per mesazhistiken megjithese me i perdoruri eshte Whatsapp, mendimi yne eshte qe Telegram teknikisht eshte shume here me i mire. Veçanterisht ne dy aspekte: Privatesia e perdoruesve, dhe ruajtja e mediave ne nje memorie cloud pa krijuar probleme memorie per pajisjen tuaj.

BEHU PJESE e rrjetit me te madh Shqipetar te TELEGRAM – grupi i ndihmes se shpejte!

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.