huawei nova 4 vs samsung galaxy A8s
Krahasime

[KRAHASIM] Huawei Nova 4 vs Samsung Galaxy A8s!

Kush fiton betjën 🤔 midis Huawei Nova 4 vs Samsung Galaxy A8s! Këto janë dy celularët e parë në tregun ndërkombëtar me In-Display Front Kamera!


Huawei Nova 4 Samsung Galaxy A8s
Përmasat 157 x 75.1 x 7.8 mm, 158.4 x 74.9 x 7.4 mm,
Pesha 172 gram 173 gram
Ekrani 6.4 inches, 1080 x 2340p (Full HD+), 398 ppi, IPS
LCD
6.4 inches, 1080 x 2340p (Full HD+), 402 ppi, IPS
LCD
Proçesori Huawei HiSilicon Kirin 970, octa-core 2.4 GHz Qualcomm Snapdragon 710, octa-core 2.2 GHz
Memoria 8 GB RAM, 128 GB, micro SD slot 6 GB RAM, 128 GB – 8 GB RAM, 128 GB – micro SD slot
Software Android 9 Pie, EMUI Android 9 Pie, Samsung UI
Lidhjet Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2, GPS Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, GPS
Kamera Triple 48 + 16 MP + 2 MP f/1.8 and f/2.2 and f/2.4 Triple 24 + 10 + 5 MP f/1.7 and f/2.2
Kamera
Selfie
25 MP f/2.0  24 MP f/2.0
Bateria 3750 mAh, Fast charging 18W 3400 mAh, Fast Charging
Parametra të tjerë Hybrid Dual SIM slot Hybrid Dual SIM slot

Huawei Nova 4 vs Samsung Galaxy A8s

Huawei Nova 4 👍

  • Raport Ekran/trup më i madh!
  • Kamera kryesore spektakolare
  • Bateria më e madhe
  • Hardware më i mirë

Huawei Nova 4 👎

  • Lidhshmëria

Samsung Galaxy A8s 👍

  • Kamera selfie OK
  • FM radio

Samsung Galaxy A8s 👎

  • Nuk ka 3.5 mm jack

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.