Test shpejtesie-Galaxy-Note-8-vs-iPhone8-Plus
Krahasime

Test shpejtesie 💣 iPhone 8 Plus vs Galaxy Note 8 💣 Kush fiton?

Test shpejtesie: Në kartelën e rezultateve të GeekBench, chipseti i Apple A11 Bionic të iPhone mundi plotësisht Android-in në të dy standardet: e vetme dhe multi-core. Sidoqoftë, standardi GeekBench nuk është mënyra më e mirë për të krahasuar performancën e smartfonëve. Këtu, ne tregojmë një test me shpejtësi midis Apple iPhone 8 Plus dhe Samsung Galaxy Note 8.

Test shpejtesie – iPhone 8 Plus dhe Samsung Galaxy Note 8 (Video)

 

Një nga mënyrat e shumta të qasjes në shpejtësinë e një smartphone është multitasking sepse shumica e përdoruesve të smartphone kurrë nuk kryejnë një detyrë në të njëjtën kohë. Me aplikacionet e shumta, lojërat dhe faqet e internetit të cilat janë në dispozicion për një vizitë, mund të jeni të sigurtë se në çdo smartphone, më shumë se njëra prej tyre është aktive në të njëjtën kohë.

Këtu është një përplasje në mes të iPhone 8 Plus dhe Galaxy Note 8. Vini re se iPhone X përdor të njëjtin çip dhe ka të njëjtën madhësi RAM (3GB) si iPhone 8 Plus, ndërsa Note 8 ka 6GB RAM.

Duket se memoria UFS e Samsung është në të njëjtin standard si NVMe e Apple. iPhone 8 Plus duket të jetë pak më i shpejtë në nisjen e aplikacionit, por ngadalësohet gjatë rifillimit, ndoshta për shkak të madhësisë së vogël të RAM-it. Ju cfare mendoni? Kush eshte me i mire iPhone apo Samsung?

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

6 thoughts on “Test shpejtesie 💣 iPhone 8 Plus vs Galaxy Note 8 💣 Kush fiton?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.