drop test
Krahasime

Drop Test, renie nga lartesia: GALAXY NOTE 8 vs. iPHONE 8 Plus • ose.al

Kanali i famshem ne  YouTube i quajtur “PhoneBluff” zhvilloi drop test-in e fundit mbi rezistencen e celulareve Top Class ne renien nga lartesia.

Dueli kesaj rradhe zhvillohet midis Samsung Galaxy Note 8 dhe iPhone 8 Plus.

Ju kujtojme se dueli mbi “drop-test” zhvillohet ne 4 rounde totale, nga te cilat 3 jane me regjim normal dhe i fundit eshte i ashtuquajturi “bonus round”.

Prova e “drop testit’ ne e kryer nga “PhoneBluff” aktualisht reputohet si nje nga me te besueshmet shkencerisht.

Le te shohim se cili nga dy “gjigantet” ne fjale e kalon proven me sukses……do mbeteni te habitur 😉😉

Drop Test Note 8 vs. iPhone 8+

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=unTZYFHExRs” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]
Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

2 thoughts on “Drop Test, renie nga lartesia: GALAXY NOTE 8 vs. iPHONE 8 Plus • ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.