Krahasime Lajmet e fundit

AnTuTu muaji shtator: klasifikimi zyrtar i celulareve me te mire ne bote!

 

Kthehet klasifikimi zyrtar i Benchmark ANTUTU muaji shtator, ne te cilin pasqyrohen smartphonet me te mire ne bote.

Se fundmi, siti AnTuTu ka publikuar piket dhe klasifikimin te bazuar ne me shume se 1.000 teste per çdo dispozitiv aktualisht ne dispozicion.

Ajo qe bie ne sy eshte qe vendi i pare dhe vendi i dyte jane monopol i Apple, respektivisht me iPhone 8 Plus dhe iPhone 8. Ndersa vendi i trete dominohet nga One Plus 5.

Surpriza e madhe: Samsung me Galaxy Note 8 dhe serine Galaxy S8 dhe S8+ shume larg podiumit ! Vendosen perpara HTC U11 dhe Nubia Z17. Performance mjafte e mire dhe per Xiaomi Mi 6.

Tabela klasifikimit Antutu muaji shtator:

antutu muaji shtator

Per tu theksuar se ne kete klasifikim nuk marrin akoma pjese celularet qe kane dale ne muajin tetor.

Behet fjale per Google Pixel 2, Pixel 2 XL, Huawei Mate 10 dhe Mate 10 Pro dhe gjithashtu iPhone X i cili akoma nuk eshte hedhur ne treg.

Ndersa ne klasifikimin e celulareve Android dominon vazhdimisht One Plus 5.

Tabela klasifikimit Android:

antutu muaji shtator

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.