READY PLAYER ONE, trailer i pare i superfilmit te ri te Spielberg!

0
180
views
ready player one

Kompania e prodhimeve kinematografike “Warner Bros” publikoi trailerin e pare te superfilmit fantashkencor “Ready Player One”, te bazuar ne romanin e Ernest Cline dhe te prodhuar nga Steven Spielberg. Filmi do te shfaqet ne kinema ne fund te marsit.

Efekte speciale spektakolare, skena marramendese lufte dhe histori dashurie teper romantike per filmin e Spielberg. Nje film qe me siguri do te terheqe vizitore te shumte ne kinema dhe ne boten “streaming”.

Viti 2045, Toka tashme eshte nje planet i inkuinuar, ne krize te thelle energjitike dhe i mbipopulluar. Tokesoret tashme jetojne ne konteiner te shpfiur dhe te trishte. E vetmja menyre per tu larguar nga ky realitet quhet: OASIS. Nje bote virtuale e krijuar nga milionari James Donovan Halliday i cili la ne trashegimi per njerezimin nje loje me te vertete entuziasmuese. Wade Watts, nje djale i ri qe frekuenton OASIS, vendos te marre pjese se bashku me nje grup miqsh ne kete loje per te kaluar te gjitha nivelet e veshtira dhe per te gjetur thesarin “Anorak”. Fituesi i lojes do te behet pronari i ri i OASIS dhe do te trashegoje te gjithe pasurine e Halliday.

Video Trailer “Ready Player One”:

Mos harroni të na ndiqni edhe në:
20