GOMORRA, a do te kete nje sezon të 4-t? Pergjigjet Roberto Saviano

0
245
views
gomorra

Tashme eshte nje nga serialet me te ndjekura si ne “Full HD” po ashtu edhe ne “QHD” i prodhuar nga Sky Italia. Behet fjale per “Gomorra”, telefilmi qe flet dhe dokumenton ngjarjet kriminale dhe kartelin e droges ne qytetin e Napolit e me gjere.

Ka pak kohe qe ka perfunduar sezoni i 3 i telefilmit, dhe te gjithe fansat pyesin a do to kete nje sezon te 4. Nese jo, per cilen arsye? Dhe nese po, kur do te filloje te transmetohet ne televizion?.

Pergjigjen e ka dhene nje nga krijuesit kryesore: Roberto Saviano. Ne nje prononcim ne Facebook, shkrimtari i famshem italian ka postuar nje fotografi te lap top-it te tij me nje flete word ne te cilen shkruhet “GOMORRA IV”. Fotografia eshte shoqeruar me tog fjaleshin italisht “lavori in corso”, pra vazhdon puna per krijimin e sezonit te 4.

1Foto Roberto Saviano mbi Gomorra 4:

Mos harroni të na ndiqni edhe në:
20