si te programojme mesazhet ne whatsapp-foto
Guida

[Guida e plotë] Whatsapp: Si të programojmë mesazhet

Kjo guidĂ« Ă«shtĂ« e kushtuar plotĂ«sisht WhatsApp-it, njĂ« nga programet mĂ« tĂ« shpĂ«rndara dhe tĂ« pĂ«rdorura nĂ« ShqipĂ«ri. NĂ«pĂ«rmjet kĂ«tij aplikacioni mund tĂ« qĂ«ndrojmĂ« nĂ« kontakt me miqtĂ«, tĂ« afĂ«rmit dhe tĂ« njohurit nĂ« mĂ«nyrĂ« plotĂ«sisht falas. Sot ju paraqesim njĂ« program fantastik qĂ« do tĂ« ju lejojĂ« tĂ« dĂ«rgoni mesazhe automatike  tĂ« programuara nĂ« WhatsApp, nĂ« njĂ« orar tĂ« saktĂ« njĂ« personi tĂ« caktuar. Do mĂ«sojmĂ« si tĂ« programojmĂ« mesazhet dhe tĂ« mos shqĂ«tĂ«sohemi mĂ« pĂ«r asgjĂ«.

WhatsApp, ja si të programojmë mesazhet me orarin dhe destinacionin e dëshiruar.

Ju nuk duhet të bëni gjë tjetër veçse të shkruani mesazhin tuaj në WhatsApp, të zgjidhni marrësit, të vendosni të dhënat dhe orën dhe për të dërguar mesazhin tuaj do mendoj programi në autonominë totale.

ShumĂ« nga lexuesit e faqes tonĂ« na kanĂ« kĂ«rkuar njĂ« mjet pĂ«r tĂ« programuar dĂ«rgimin e mesazheve nĂ« WhatsApp (Android) dhe sot, pĂ«rmes kĂ«tij udhĂ«zuesi, dĂ«shirojmĂ« t’i pĂ«rgjigjem kĂ«rkesave tĂ« tĂ« gjithĂ«ve. Programi qĂ« ju paraqisim Ă«shtĂ« testuar personalisht nga ekspertĂ«t tonĂ« dhe mund tĂ« ju sigurojmĂ« qĂ« funksionon pa asnjĂ« problem. Ne kemi provuar shumĂ« programe tĂ« ndryshme por ky qĂ« do ju shpjegojmĂ« Ă«shtĂ« ai mĂ« i besueshmi. QĂ« sot e tutje mund tĂ« shkoni tĂ« flini gjumĂ« dhe tĂ« dĂ«rgoni mesazhe automatike nĂ« çdo orar qĂ« dĂ«shironi.

Njoftim tjetër: ndryshe nga aplikacione të tjera të ngjashme, ky funksionon pa ROOT.

Nuk do ju nevojitet tĂ« bĂ«ni operacione komplekse nĂ« smartphone tuaj, por do ju duhet tĂ« ndiqni thjeshtĂ« hapat e mĂ«poshtme pĂ«r tĂ« mĂ«suar si tĂ« programojmĂ« mesazhet nĂ« WhatsApp me smartphone Android. Pas tĂ« zbuloni si tĂ« dĂ«rgoni mesazhe automatike nĂ« WhatsApp nuk do tĂ« ktheheni mĂ« pas đŸ˜‚đŸ˜‚.

Android Box

Android Box X96 me Android 7.1 Smart TV – Quad Core WiFi 2.4GHz – 4K HD

Guida e plotë: WhatsApp, si të programojmë mesazhet (Android)

Deri në momentin që WhatsApp nuk do të prezantojë funksionin për dërgimin automatik të mesazheve në orare dhe në datën e caktuar, do të duhet të mbështetemi tek një program i jashtëm për këtë operacion.

Për fat të mirë programi që ne do të përdorim për të dërguar mesazhe të programuara në WhatsApp është totalisht falas.

Aplikacionin mund ta shkarkojmë nga Play Store nëpërmjet këtë linku:

Fillimisht do ju kĂ«rkojĂ« tĂ« pranoni tĂ« gjitha lejet, duke pĂ«rfshirĂ« atĂ« tĂ« qasjes. Konfirmoni tĂ« gjithĂ«, ndryshe nuk do tĂ« funksiononi nĂ« mĂ«nyrĂ« korrekte. NĂ«se pĂ«r disa arsye ju humbni mesazhin nĂ« tĂ« cilin ju kĂ«rkohen lejet pĂ«r t’u lejuar programit, shkoni nĂ« Settings> Advanced > Accessibility dhe lejoni programin.

Pas përfundimit të lejeve, mbyllni dhe rihapni programin dhe klikoni mbi ikonën WhatsApp.

Këtu mund të vendosni:

  • Personi qĂ« do marri mesazhin
  • Tekstin e mesazhit
  • Foto
  • TĂ« dhĂ«nat e dĂ«rgimit automatik
  • Orarin

  Pas kĂ«saj, hiqni kontrollin qĂ« ndodhet nĂ« pjesĂ«n e poshtme tĂ« “Notify me before sending“. Ky hap Ă«shtĂ« i domosdoshĂ«m, pĂ«rndryshe aplikacioni nuk do tĂ« shkoj pĂ«r tĂ« dĂ«rguar mesazhin automatikisht, por vetĂ«m do tĂ« ju dĂ«rgoj njĂ« njoftim nĂ« datĂ«n/kohĂ«n e programuar. Ju duhet ta konfirmoni dĂ«rgimin me njĂ« klik (sado e vogĂ«l, do tĂ« vazhdojĂ« tĂ« jetĂ« e nevojshme ndĂ«rhyrja juaj, duke humbur pĂ«rfitimet e dĂ«rgesĂ«s sĂ« planifikuar nĂ« WhatsApp).

Android Box X96 me Android 7.1 Smart TV – Quad Core WiFi 2.4GHz – 4K HD

E vetmja alternativĂ« pĂ«r tĂ« automatizuar, Ă«shtĂ« kjo pĂ«r tĂ« hequr shĂ«nimin nĂ« “Notify me before sending“, por kjo metodĂ« do tĂ« funksionojĂ« vetĂ«m nĂ«se nuk keni lockscreen tĂ« smartphone tuaj. PĂ«r shembull, nĂ«se telefoni juaj hapet me njĂ« gjurmĂ« gishtash, kod ose model, kjo metodĂ« nuk do tĂ« funksionojĂ«. Ju duhet tĂ« hiqni bllokun e sigurisĂ« pĂ«r tĂ« lejuar programin tĂ« bĂ«jĂ« njĂ« dĂ«rgim plotĂ«sisht automatik.

Meqenëse fjalimi mund të duket disi kompleks, përpiqemi të përmbledhim hapat e vetme që duhet të ndiqni.

Në qoftë se ju nuk keni ROOT dhe ju doni të programoni dërgimin automatik: ju duhet të largoni mbrojtjen nga lockscreen të celularit tuaj, përndryshe aplikacioni nuk do të veprojë në mënyrë automatike

Kur të keni vendosur gjithçka, ju vetëm duhet të konfirmoni gjithçka duke klikuar në artikullin SCHEDULE që gjeni në krye të djathtë. Në varësi të zgjedhjes suaj, aplikacioni do të veprojë në përputhje me rrethanat. Kam zgjedhur që automatikisht ta caktoj dërgimin duke hequr bllokimin e sigurisë në smartphone. Sapo mesazhi të jetë dërguar automatikisht, unë gjithmonë mund të riaktivizoj çdo bllok të sigurisë dhe ta kthej sërish nëse është e nevojshme.

PĂ«rfundime: WhatsApp, si tĂ« programojmĂ« mesazhet (Android)

Ne kemi ardhur në fund të kësaj guide të gjatë që ju lejon të dërgoni mesazhe të programuara automatikisht përmes WhatsApp për Android. Jemi duke përdorur këtë program për disa kohë tani dhe mund ta këshillojmë për të gjithë. Ju gjithashtu mund ta provoni dhe na bëni të ditur se çfarë mendoni. Dhe mos harroni se për çdo dyshim apo pyetje ne jemi në dispozicionin tuaj, vetëm lini një koment në fund të artikullit. Le të shpresojmë se herët a vonë WhatsApp do prezantoj mundësinë për të dërguar mesazhe të programuara direkt nga programi, pa na detyruar që të përdorin zgjidhje të jashtëm si SQEDit, i cili ende punon shumë mirë.

ose.al – ShtĂ«pia e teknologjisĂ«

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

2 thoughts on “[Guida e plotĂ«] Whatsapp: Si tĂ« programojmĂ« mesazhet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do tĂ« bĂ«het publike. Fushat e domosdoshme janĂ« shĂ«nuar me njĂ« *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.