bff facebook-fakenews
Guida

😡😡 [MJAFT] Gënjeshtra BFF në Facebook 😡😡

Gënjeshtra BFF Facebook: fjala kthehet e gjelbër, për shkak se llogaria nuk është e mbrojtur

Skandali i Facebook-ut rritet dhe gënjeshtrat e vjetra kthehen pa asnjë bazë të vërtete, gjithnjë të pakuptimta. Dhe normalisht u rikthye sërisht gënjeshta e BFF Facebook në Shqipëri ku shumë portale të njohura e rikthyen lajmin vetëm për disa klikime 😡😡

Në një kohë kur flasim se siguria është e rëndësishme duhet ta prisnim. Gënjeshtra BFF në Facebook dhe fjala e famshme që duhet të jetë e gjelbër në komentet e kompanisë për të kontrolluar nëse llogaria juaj është e sigurtë.

Pas skandalit të dhënave të 87 milion profile në të gjithë botën të vjedhura nga Cambridge Analytica ky lajm bëri bujë edhe në Shqipëri.

Prandaj zinxhiri i ri është ushqyer përsëri nga kjo klimë e alarmizmit dhe gjithashtu e pakënaqësisë, pasi u shfaq herën e parë disa javë më parë.

KLIKONI: 10 hapa për tu mbrojtur nga përgjimi (ANDROID/iOS)

Gënjeshtra BFF Facebook është gjithmonë e njëjtë. Shumë shqiptarë e jo vetëm kanë filluar të shohin një mesazh “Facebook fton të gjithë për të verifikuar nëse llogaria është e sigurt” vetëm duke komentuar me BFF. Nëse kjo, sapo të publikohet, bëhet e gjelbër, do të keni siguri që llogaria juaj është e mbrojtur nga çdo rrezik.

A është vërtet e vërtetë kjo?

Natyrisht jo, ndryshimi i ngjyrës nuk është gjë tjetër veçse një efekt grafik/animuar i rrjetit shoqëror, pasi ka një mijë të tjerë.

BFF – Best Friend Forever

BFF është një akronim që qëndron për “Best Friend Forever” (për ata që nuk flasin mirë anglisht, shoku më i mirë përgjithmonë). Fjala zakonisht është e ndarë në vendet ku flitet anglisht për të identifikuar një person shumë të dashur dhe e kthen efektin animuar e duartrokitjes për të theksuar vlerën e termit.

ose.al – Shtëpia e Teknologjisë” ju fton që të interesoheni/lexoni përpara se të bini pre e artikujve të rremë që kanë si objektiv vetëm klikimet dhe fitimin e sa më shumë lekëve.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.