Android auto-lista-makina
Guida

2️⃣0️⃣1️⃣9️⃣ Android Auto: lista e plotë e makinave (Audi, BMW, Fiat…)

Bota automotive është e lidhur gjithnjë e më shumë me atë të teknologjisë. Nuk është sekret: sistemet e informacioneve ku përqëndrohen makinat tona janë duke u bërë më komplekse dhe të avancuar, dhe tani shumë raste të përfshijë edhe pajtueshmërinë me Android Auto dhe Apple CarPlay. Përmes tyre ju mund të ndërveproni me smartphone tuaj pa hequr vëmëndjen nga drejtimi i makinës. android auto-navigatoriNë këto orë janë shfaqur në faqen e internetit Android Auto emrat e atyre që do të jenë të parët (14 modele të Fiat, Dodge, Chrysler, Jeep dhe RAM) për të marrë një sistem të ri dhe pajtueshmëri të plotë me celularët e robotit të gjelbër.

Android Auto është e pranishme tek modelet e mëposhtme të makinave dhe Shtëpia e teknologjisë do përditësojë gjithmonë artikullin me modelet e reja:

Aamp

 • UN1880
 • UN1880E

Abarth

 • 595 2017-
 • 695 2017-

Acura

 • Acura MDX 2018-
 • Acura NSX 2017-
 • Acura TLX 2018-

Alfa Romeo

 • Giulia 2018-
 • Giulietta 2017-
 • MiTo 2017-
 • Stelvio 2018-

Aston Martin

 • Rapide 2018-
 • Vanquish 2018-
 • Vantage 2018-

Alpine

 • i209
 • i902D
 • iLX-207
 • iLX-702D
 • INE-W710D
 • INE-W977A
 • INE-W977HD
 • X208AU
 • X208U
 • X209D
 • X802D-U
 • X902D

Audi

 • Audi A1 Sportback * 2019-
 • Audi A3 2017-
 • Audi A4 2017-
 • Audi A5 2017-
 • Audi A6 2017-
 • Audi A7 2017-
 • Audi A8 2018-
 • Audi Q2 2017-
 • Audi Q3 * 2019-
 • Audi Q5 2017-
 • Audi Q7 2016-
 • Audi Q8 * 2018-
 • Audi R8 2017-
 • Audi TT 2017-

Cadillac

 • ATS 2016-
 • ATS Coupe 2016-
 • ATS Sedan 2016-
 • ATS V-Coupe 2016-
 • ATS V-Sedan 2016-
 • ATS-V 2016-
 • CT6 2016-
 • CT6 Plug-in 2017-
 • CT6 Sedan 2016-
 • CTS 2016-
 • CTS Sedan 2016-
 • CTS V-Sedan 2016-
 • CTS-V 2016-
 • ELR 2016
 • Escalade 2016-
 • Escalade ESV 2016-
 • XT5 2017-
 • XTS 2016-

Chevrolet

 • Aveo 2017-
 • Bolt EV 2017-
 • Camaro 2016-
 • Camaro Convertible 2016-
 • Colorado 2016-
 • Colorado/S10 2017-
 • Corvette 2016-
 • Corvette Convertible 2016-
 • Cruze 2016-
 • Cruze Hatchback 2017-
 • Equinox 2018-
 • Impala 2016-
 • Malibu 2016-
 • Onix 2017-
 • Prisma 2017-
 • Silverado 2016-
 • Silverado HD 2016-
 • Sonic 2017-
 • Spark 2016-
 • Suburban 2016-
 • Tahoe 2016-
 • Trailblazer 2017-
 • Traverse 2018-
 • Trax 2017-
 • Volt 2016-

Chrysler

 • 300 2017-
 • Pacifica 2018-

Citroën

 • Berlingo 2018-
 • C-Elysée 2017-
 • C3 2017-
 • C3 Aircross 2017-
 • C4 2017-
 • C4 Cactus 2018-
 • C4 Picasso 2017-
 • Grand C4 Picasso 2017-
 • C4 SpaceTourer 2018-
 • Grand C4 SpaceTourer 2018-
 • C5 Aircross * 2019-
 • Jumpy 2017-
 • SpaceTourer 2017-

Dodge

 • Challenger 2017-
 • Charger 2017-
 • Durango 2018-

DS

 • DS4 2017-
 • DS4 CROSSBACK 2017-
 • DS5 2017-
 • DS7 CROSSBACK 2018-

Fiat

 • 500 2017-
 • 500L 2017-
 • 500X 2017-
 • Argo 2017-
 • Tipo 2017-

Ford

 • C-MAX 2017-
 • Edge 2017-
 • Escape 2017-
 • Everest 2017-
 • Expedition 2017-
 • Explorer 2017-
 • F-150 2017-
 • Flex 2017-
 • Focus 2017-
 • Fusion 2017-
 • Galaxy 2017-
 • Kuga 2017-
 • Mondeo 2017-
 • Mustang 2017-
 • Ranger 2017-
 • S-MAX 2017-
 • Super Duty 2017-
 • Taurus 2017-
 • Tourneo Connect 2017-
 • Transit 2017-
 • Transit Connect 2017-
 • Vignale 2017-

GMC

 • Acadia 2017-
 • Canyon 2016-
 • Sierra 2016-
 • Yukon 2016-
 • Yukon Denali 2016-
 • Yukon XL 2016-

Honda

 • Accord 2016-
 • Civic 2016-
 • Clarity Fuel Cell 2017-
 • CR-V 2017-
 • Fit 2018-
 • Freed 2017-
 • Odyssey 2018-
 • Pilot 2017-
 • Ridgeline 2017-

Hyundai

 • Avante 2017-
 • Azera 2015-
 • Elantra 2017-
 • Elantra GT 2016-
 • Genesis 2015-
 • Grandeur 2015-
 • i10 2016-
 • i30 2016-
 • i40 2016-
 • Ioniq Electric 2016-
 • Ioniq Hybrid 2016-
 • Ioniq Plug-in Hybrid 2016-
 • Kona 2017-
 • Maxcruz 2017-
 • Santa Fe 2017-
 • Santa Fe Sport 2017-
 • Sonata 2015-
 • Sonata Hybrid 2016-
 • Sonata Plug-in Hybrid 2016-
 • Tucson 2016-
 • Veloster 2017-

Jeep

 • Compass 2017-
 • Grand Cherokee 2018-
 • Wrangler 2018-

Jaguar

 • Jaguar XJ 2019-
 • Jaguar XF 2019-
 • Jaguar XE 2019-
 • Jaguar F-Pace 2019-
 • Jaguar F-Type 2019-
 • Jaguar E-Pace 2019-
 • Jaguar I-Pace 2019-

Kia

 • Cadenza 2017-
 • Carens 2017-
 • Carnival 2015-
 • cee’d 2017-
 • Forte 2017-
 • Forte Koup * 2017-
 • Forte5 2017-
 • K3 2017-
 • K5 2015-
 • K7 2017-
 • K9 * 2019-
 • K900 * 2019-
 • Morning 2018-
 • Niro 2017-
 • Optima 2015-
 • Optima Hybrid 2015-
 • Optima Plug-in Hybrid 2017-
 • Picanto 2018-
 • Pride 2018-
 • Rio 2018-
 • Rondo 2017-
 • Sedona 2015-
 • Sorento 2016-
 • Soul 2014-
 • Soul EV 2015-
 • Sportage 2017-
 • Stinger * 2018-
 • Stonic 2018-

Lamborghini

 • Aventador 2018-
 • Centenario 2016-
 • Huracán 2019-
 • Urus 2019-

Land Rover

 • Range Rover 2019-
 • Range Rover Sport 2019-
 • Range Rover Velar 2019-
 • Range Rover Evoque 2019-
 • Land Rover Discovery 2019-
 • Land Rover Discovery Sport 2019-

Maserati

 • Ghibli 2017-
 • Levante 2017-
 • Quattroporte 2017-

Mazda

 • Mazda6 2018-
 • CX-5 2019-
 • CX-8 2019-
 • CX-9 2019-

Mercedes-Benz

 • A-Class 2017-
 • B-Class 2017-
 • C-Class Cabriolet 2018-
 • C-Class Coupe 2018-
 • C-Class Sedan 2018-
 • C-Class Wagon 2018-
 • CLA Coupe 2017-
 • CLA Shooting Brake 2017-
 • CLS Coupe 2017-
 • CLS Shooting Brake 2017-
 • E-Class Cabriolet 2017-
 • E-Class Coupe 2017-
 • E-Class Sedan 2017-
 • E-Class Wagon 2017-
 • GLA 2017-
 • GLC Coupe 2018-
 • GLC SUV 2018-
 • GLE 2017-
 • GLE Coupe 2017-
 • GLS 2017-
 • Mercedes-Maybach 2018-
 • S-Class Sedan 2018-
 • SL 2017-
 • SLC 2017-

Mitsubishi

 • ASX 2017-
 • Delica D:2 2017-
 • Delica D:2 Custom 2017-
 • Eclipse Cross * 2018-
 • i-MiEV * 2017-
 • Mirage 2017-
 • Mirage G4 2017-
 • Outlander 2017-
 • Outlander PHEV 2017-
 • Pajero 2016-
 • Pajero Sport 2016-

Nissan

 • MM516D-L
 • MM516D-W
 • MM517D-L
 • MM517D-W

Opel

 • Adam 2016-
 • Amper-e 2017-
 • Astra 2016-
 • Corsa 2016-
 • Crossland X 2017-
 • Insignia 2016-
 • Karl 2016-
 • Mokka 2016-
 • Zafira 2016-

Peugeot

 • 208 2017-
 • 2008 2017-
 • 301 2017-
 • 308 2017-
 • 308 SW 2017-
 • 3008 2017-
 • 508 2017-
 • 508 SW 2017-
 • 5008 2017-
 • Expert 2017-
 • Traveller 2017-

Renault

 • Captur 2017-
 • Clio 2017-
 • Clio Estate 2017-
 • Espace 2017-
 • Grand Scénic 2017-
 • Kadjar 2017-
 • Kangoo 2017-
 • Koleos 2017-
 • Master * 2017-
 • Mégane 2017-
 • Mégane Estate 2017-
 • Scénic 2017-
 • Talisman 2017-
 • Talisman Estate 2017-
 • Trafic 2017-
 • Twingo 2017-
 • ZOE 2017-

Seat

 • Alhambra 2016-
 • Arona 2017-
 • Ateca 2016-
 • Ibiza 2016-
 • León 2016-
 • Toledo 2016-

Škoda

 • Fabia 2016-
 • Fabia Wagon 2016-
 • Karoq * 2018-
 • Kodiaq 2017-
 • Octavia 2016-
 • Octavia Wagon 2016-
 • Rapid 2016-
 • Rapid Spaceback 2016-
 • Superb 2016-
 • Superb Wagon 2016-
 • Yeti 2016-

SsangYong

 • G4 Rexton 2017-

Subaru

 • BRZ * 2018-
 • Impreza 2017-
 • Legacy Outback * 2018-

Suzuki

 • Hustler 2016-
 • Ignis 2016-
 • Lapin 2016-
 • Solio 2016-
 • Solio Bandit 2016-
 • Spacia 2016-
 • Spacia Custom 2016-
 • Spacia Custom Z 2016-
 • Swift 2016-
 • WagonR 2016-
 • WagonR Stingray 2016-

Tata Motors

 • Nexon 2017

Auto Volkswagen:

 • Arteon 2017-
 • Atlas 2018-
 • Beetle 2016-
 • Beetle Cabriolet 2016-
 • CC 2016-
 • CrossFox 2017-
 • Fox 2017-
 • Gol 2017-
 • Golf 2016-
 • Golf Cabriolet 2016-
 • Golf Sportsvan 2016-
 • Golf Variant 2016-
 • Jetta 2016-
 • NMS-Passat 2016-
 • Passat 2016-
 • Passat Variant 2016-
 • Polo 2016-
 • Sagitar 2016-
 • Saveiro 2017-
 • Scirocco 2016-
 • Sharan 2016-
 • Suran 2016-
 • T-Roc 2018-
 • Teramont 2018-
 • Tiguan 2016-
 • Touareg 2018-
 • Touran 2016-
 • Voyage 2017-

Volvo

 • XC90 2017-
 • S90 2017-
 • V90 2017-
 • V90 Cross Country 2017-
 • XC60 2018-
 • S60 2019-
 • V60 2019-
 • XC40 2018-

ose.al – Shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

One thought on “2️⃣0️⃣1️⃣9️⃣ Android Auto: lista e plotë e makinave (Audi, BMW, Fiat…)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.