fotokamera e samsung galaxy s10 plus ne tirane
Editorial

Samsung Shqiperi 🇦🇱 – Super oferte per fansat ❤️❤️❤️

Samsung Shqiperi feston 50 vjet nga produkti i parë televiziv bardh e zi duke mbajtur një konferencë për shtyp për të folur në lidhje me vizionin e kompanisë për inovacionin dhe të ardhmen. Gjithçka filloi në vitin 1969 kur Samsung nxori televizorin e parë bardhë e zi dhe filloi të eksportojë produkte jashtë Koresë. Natyrisht, rruga drejt suksesit ishte plot ulje-ngritje, derisa Samsung u bë një nga udhëheqësit dhe inovatorët më të mëdhenj të teknologjisë në të gjithë botën.

Samsung feston mes historisë dhe inovacionit

Gjatë takimit, kompania theksoi edhe njëherë vullnetin e saj për tu futur gjithmonë e më shumë në shtëpitë e konsumatorëve duke zgjeruar gamën e TV QLED 8K dhe duke dashur të revolucionarizojë tregun e pajisjeve shtëpiake falë sistemeve të reja teknologjike. Këto oferta të reja, së bashku me shumë të tjera, konfirmojnë dëshirën e Samsung për të rinovuar vazhdimisht portofolin e saj me produkte dhe shërbime të reja dhe të avancuara të krijuara për të ardhmen.

“Që prej fillimit të televizorit të parë bardhe e zi pothuajse 50 vjet më parë, ne në Samsung kemi prezantuar teknologji të përparme në elektronikën e konsumatorit, pajisjet shtëpiake dhe teknologjite e lëvizshme”. “Samsung do të vazhdojë të krijojë pajisje të reja që do të ndryshojnë stilin e jetës së konsumatorëve”.

Me moton “Frymëzo Botën, Krijo të Ardhmen”, si pjesë e vizionit të vitit 2020 për kompaninë, Samsung intrigoi të gjithë dashamirët e teknologjisë dhe i bëri ata të pyesin veten për çka vjen më pas.

Për këtë çështje, Samsung njoftoi se do të investojë në start-ups, duke u përqëndruar në të ashtuquajturën “teknologji të thellë” – inteligjencën artificiale, Internetin e madhë, realitetin e përmirësuar virtual, dhe teknologjitë blockchain. Sigurisht, kjo nuk është një rastësi, pasi kompania dëshiron të vazhdojë të inkorporojë këto segmente në produktet e ardhshme.

Linja e plotë e Visual Display u prezantua me 55-inchin e ri QLED TV 8K

Që prej fillimit të TV QLED 8K të Samsung vitin e kaluar, blerjet totale të TV QLED janë rritur me 200% krahasuar me një vit më parë. Kjo përhapje e shpejtë e televizioneve QLED ka parë mbi dy milion njësi të shitura në të gjithë botën, duke konfirmuar interesin e tregut në televizione me ekran të madh me cilësi të lartë.

Për të zgjeruar më tej gamën, Samsung ka njoftuar TV të ri 55 inch QLED 8K që do të plotësojë versionet aktuale 65, 75, 82 dhe 85 inch.

BESPOKE: pajisje për stilin e jetës moderne IFA 2019

Ndërsa linja ndarëse midis arredimit dhe sistemeve të pajisjeve shtëpiake po zhduket gjithnjë e më shumë, Samsung dizajnon dhe krijon zgjidhje të personalizueshme të jetesës në shtëpi që plotësojnë nevojat e ndryshme të konsumatorëve.

BESPOKE nga Samsung është një sistem modular i dizajnit që ju lejon të krijoni 8 konfigurime të ndryshme frigoriferike, me njësi që mund të shkojnë nga 1 deri në 4 dyer.

Për më tepër, BESPOKE ju lejon të zgjidhni midis nëntë ngjyrave dhe tre materialeve të ndryshme. I përkushtuar për ata që kërkojnë gjithnjë e më shumë kuzhinën e tyre, Samsung prezantoi edhe furrën e saj të re me shumë funksione Dual Cook. E krijuar për tu kombinuar me stilin e kuzhinave evropiane, furra me avull Dual Cook e bën gatimin edhe më të lehtë dhe më të zgjuar, me tetë mundësi të ndryshme gatimi në dispozicion përmes gatimit të asistuar nga avulli, të cilat do t’i udhëzojnë konsumatorët të eksplorojnë mënyra të reja të gatimit.

Risitë e propozuara nga Samsung në kuzhinë kanë një ndikim të zvogëluar në mjedis pasi ato gjithashtu ndihmojnë për të kufizuar sasinë e mbeturinave që prodhohen aktualisht në një shtëpi. Në këtë drejtim, ajo ka ndërmarrë një hap të mëtejshëm përpara, duke njoftuar një partneritet me Whisk, një zhvillues i platformave inteligjente të ushqimit. Falë integrimit me pajisjet Samsung, të tilla si listat e zgjuar të blerjeve në frigoriferët Family Hub, Samsung dhe Whisk, do ofrojnë një përvojë gatimi më miqësore me mjedisin.

Vëmendje edhe për produktet që përshtaten me apartamente të vogla

Samsung është përqendruar gjithashtu në ofrimin e produkteve që përshtaten me stilin e jetës së konsumatorëve që priren të jetojnë gjithnjë e më shumë në shtëpi shpesh kompakte.

Ndër këto:

  • AirDresser, e cila ngjan me një gardërobë ose një pasqyrë vertikale, është një pajisje që freskon dhe sanifikon rrobat.
  • Pastruesi i ajrit AX9500, sistemi i parë i pastrimit pa erë në botë. Dizajni i tij modular siguron që ai të përshtatet në një shumëllojshmëri të shtëpive dhe falë sistemit të tij me tre shtresa të filtrimit, zvogëlon praninë e gazrave të dëmshëm, pluhurit dhe alergeneve nga ajri në shtëpi.

Samsung Shqiperi – Zbritje per fansat 🇦🇱

Përpos aktiviteteve të Pëgjegjësisë Sociale të Korporatës, kompania vendosi të festojë këtë përvjetor të rëndësishëm duke ofruar përvojën unike të përdorimit, të parën e llojit të saj, dhe duke befasuar klientët vendas me ulje të fantastike dhe ofertat më të mira të shërbimeve çdo javë.

SUPER ULJE
Duke filluar që nga e premtja, çdo klient që blen një pajisje nga asortimenti i elektroshtëpiakeve Samsung (lavatriçe dhe tharëse, makina larëse dhe tharëse të integruara, frigoriferë dhe pajisje kuzhine të integruara) midis 20 shtatorit dhe 10 nëntorit 2019, do të marrë një zbritje deri ne 35%.

Për më shumë informacion në lidhje me promocionin, vizitoni kete link….

©ose.al – Shtepia e Teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.