Surface Microsoft
Lajmet e fundit PC Tablet

Microsoft lançon Surface Laptop 2, Surface Studio 2 dhe Surface Headphones

Microsoft lançoi një gamë të përditësuar të pajisjeve aktuale Microsoft Surface dhe ka shtuar disa produkte të reja në linjën e tyre aktuale në këtë event të tyre këtë vit. Eventi u mbajt në New York City më 2 tetor. Pajisjet e reja të prezantuara janë Surface Laptop 2, Surface Studio 2, Kufjet Surface dhe […]

Samsung CHG90 at Gamescom
Lajmet e fundit PC

[Gamescom 2018] Samsung CJG5, monitori i harkuar perfekt për lojëra 😍😍

KOLONJË, Gjermani – Samsung Electronics Co., Ltd. prezantoi përpara publikut monitorin e tij të ri të harkuar për lojëra Samsung CJG5 në Gamescom 2018. Në këtë ekspozitë, Samsung prezantoi linjën e tij të avancuar të monitorëve për lojëra të pajisur me një hapësirë që ju fal një përvojë të monitorit CHG90 super ultra të gjerë, […]

Lajmet e fundit PC

NoteBook 5 + NoteBook 3, Samsung prezanton laptop-et e rinj “ultra thin”

Samsung prezantoi tre laptopë të rinj me sistem operativ Windows dhe performancë shumë të mirë. Samsung Notebook 5 me një ekran 15.6 ” FHD dhe një trup metalik. Dy të tjerat janë modelet të Notebook 3, njëri me një ekran 14 ” dhe tjetri me 15.6″. Karakteristikat teknike, përveç madhësise së ekraneve, janë thuajse të […]

Lajmet e fundit PC

ZYRTARE: prezantohet HUAWEI MATEBOOK X PRO dhe eshte fantastik!

Tjeter prezantim i rendesishem ne MWC ne Barcelone. Behet fjale per kompjuterin e ri personal te prodhuar nga Huawei: MateBook X Pro. Ai vjen me nje ekran “touch screen” 3K dhe FullView Display qe mbulon 91% te te gjithe ekranit. Fantastik designi me 4.4 mm trashesi, ose me mire te themi hollesi! Duke qene se […]