Shfaqet Surface Laptop skeda teknike recensioni kater
Lajmet e fundit Laptop PC PC PC Windows

Shfaqet SURFACE Laptop: kompjuteri personal i shumepritur nga Microsoft

Shfaqet Surface laptop, prezantimi : [ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=74kPEJWpCD4″ width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube] Gjate eventit #MicrosoftEDU qe po zhvillohet keto dite ne New York, Microsoft ka prezantuar laptopin e saj te ri. Ai quhet thjeshte Surface Laptop. Kemi te bejme me nje kompjuter “notebook” premium te realizuar totalisht me materiale alumini. Kualiteti i materialeve dhe […]

xiaomi mi max 2-karakteristikat-dalja-ne-treg-4GB-RAM
Celulare Lajmet e fundit

Xiaomi Mi Max 2, gati per publikun

Gjatë spektaklit të caktuar për 19 prill me daljen e Xiaomi Mi 6, prodhuesi kinez mund të paraqesë edhe Xiaomi Mi Max 2. Evolucioni i modelit aktual në treg nga i cili me siguri do të trashëgojë disa karakteristika teknike. Sipas thashetheme deri më tani, do të dalin në treg dy variante të ndryshme. Ndryshimi kryesor është procesori, Snapdragon 626 dhe për […]

Andy Rubin The Essential Product
Lajmet e fundit

Gati smartphoni i krijuesit te Android, Andy Rubin? E verteta mbi celularin “Esencial”

Celulari Esencial i Andy Rubin: Vetem dy vite pas divorcit me Google, Andy Rubin po pergatitet te pushtoje industrine e smartphone qe ai vete ndihmoi te krijohet. Rubin, krijuesi i sistemit operativ Android, po planifikon te bashkoje njohurite e tij ne boten software me inteligjencen artificiale per nje objektiv jo pak te rrezikshem: hardware per […]