iphone-5G
Lajmet e fundit PC Tablet

Apple fillon testet per 5G!

Është koha për të filluar testet mbi 5G për Cupertino-n. Sipas Dokumentit të Dërguar në FCC, Apple është duke planifikuar testet duke u bazuar në teknologjinë Mmwave. Apple dhe teknologjia 5G – viti 2020 Business Insider ka raportuar lajmin, duke cituar një dokument të nënshkruar nga kompania dhe publikuar nga FCC (Federal Communications Commission), e cila tregon […]

Note 8 Dual Cam
Lajmet e fundit

Samsung Note 8, me shume mundesi do te kete nje dual-camera dhe 3x optical zoom.

Samsung Note 8: Samsung Note 8 me shume mundesi do te kete nje dual-camera. Sipas nje interviste te Park Kang, analist i Diashin Securities, per revisten koreano jugore “The Korea Herald”, krijimi i dispozitivit me dual-kamera do te jete i pashmangshem: ” Megjithese Samsung nuk ka zyrtarizuar akoma implementimin e dual-kamerave (per Galaxy S8), eshte […]