honor 9-huawei-imazhet-e-para
Celulare Lajmet e fundit

Honor 9: dalin online disa nga karakteristikat

Nën-markë e Huaweit, Honor pritet që së shpejti të lëshojë pasardhësin e smartphone-it Honor 8. Celulari i cili ka të ngjarë të quhet Honor 9, është shfaqur në faqen e internetit të certifikimit kinez Tenaa. Specifikimet dhe imazhet e dyshuara për celularin tashmë online. Këto imazhe pretendojnë të japin një imazh përfundimtar këtij celulari. Celulari ndan një pamje të […]

iphone-5G
Lajmet e fundit PC Tablet

Apple fillon testet per 5G!

Është koha për të filluar testet mbi 5G për Cupertino-n. Sipas Dokumentit të Dërguar në FCC, Apple është duke planifikuar testet duke u bazuar në teknologjinë Mmwave. Apple dhe teknologjia 5G – viti 2020 Business Insider ka raportuar lajmin, duke cituar një dokument të nënshkruar nga kompania dhe publikuar nga FCC (Federal Communications Commission), e cila tregon […]

Note 8 Dual Cam
Lajmet e fundit

Samsung Note 8, me shume mundesi do te kete nje dual-camera dhe 3x optical zoom.

Samsung Note 8: Samsung Note 8 me shume mundesi do te kete nje dual-camera. Sipas nje interviste te Park Kang, analist i Diashin Securities, per revisten koreano jugore “The Korea Herald”, krijimi i dispozitivit me dual-kamera do te jete i pashmangshem: ” Megjithese Samsung nuk ka zyrtarizuar akoma implementimin e dual-kamerave (per Galaxy S8), eshte […]