sa kushton memoria SD card samsung1
Lajmet e fundit

[OFERTE] Ja sa kushton memoria SD card Samsung?

Jeni duke kerkuar nje memorie SD card per celularin tuaj? Ja sa kushton memoria SD Samsung. Ne menyre ekskluzive ju mund ta gjeni tek dyqani me i famshem online ne Bote: AliExpress. Dergesa per ne Shqiperi eshte falas por do ju duhet me shume se 2/3 jave kohe qe malli te arrije. Nuk duhet te […]

celulari me fotokameren me te mire-foto
Celulare Lajmet e fundit

[MARS 2019] Celulari me fotokameren me te mire? Fiton….

Ndryshon rënditja mujore se kush është celulari me fotokameren me te mire ne tregun nderkombetar. Me futjen ne treg edhe te celulareve te rinj, ndryshon renditja ne dhjetë vëndet e para. Më poshtë dhe klasifikimi i ri dhe vëndin e 3° që morri Galaxy S10 Plus me pikë të barabarta me Samsung Huawei P20 Pro. […]

Samsung Galaxy S10 Plus foto render
Celulare Lajmet e fundit

Çdo gjë që duhet te dini mbi Samsung Galaxy S10+ dhe vëllezërit më të vegjël

Eksperiencë e re e telefonave smart premium për të festuar 10 vjet inovacione të Galaxy me serine S10 Samsung Electronics Co. prezantoi dje linjën e re premium të telefonave smart: Galaxy S10 . Me tre pajisje unike, linja Galaxy S 10 është projektuar për të përmbushur nevojat e veçanta të tregut të sotshëm të telefonave celularë  në […]

sa kushton Nokia 210 foto
Celulare Lajmet e fundit

Sa kushton Nokia 210 [ZYRTARE]

Duke vazhduar vendosmërinë e saj për të vendosur telefona të shpejt dhe te lire Android në duart e sa me shumë personave, HMD Global, pervec celulari premiumin Nokia 9 PureView ka nisur një seri smartphonesh duke përfshirë Nokia 1 plus, Nokia 4.2 dhe Nokia. Ndërsa këto pajisje duhet të dalin akoma ne treg, Nokia lëshoi […]

dy browser
App Guida Lajmet e fundit

#GUIDA: dy browser-at me te shpejte ne bote Android & iOS!

Nëse pyesim veten se cilat janë dy problemet kryesore që ngadalësojnë eksperiencën e përdoruesve në përdorimin e internetit me anë te smartfonë-ve, përgjigja është: interneti i ngadaltë dhe smartfoni i ngadaltë. Ajo që shumë përdorues nuk dine, ose me saktë nuk marrin parasysh, është fakti që egzistojnë disa faktorë të tjerë që mund të përmirësojnë ndjeshem […]

nga android ne iphone
App Guida Lajmet e fundit

#GUIDA: si te kalojme te dhenat nga Android ne iPhone

Keni ndryshuar së fundi telefonin tuaj Andorid duke blerë një iPhone të ri ? Pra duke ndryshuar totalisht sistemin operativ. Problemi që krijohet gjithnjë është nëse do të jeni në gjendje të migroni të gjitha të dhënat nga terminali juaj i vjetër Android tek iPhone i ri. Nuk duhet të shqetësoheni sepse në ketë artikull […]

telegram 1
App Celulare Lajmet e fundit Tutorial

ZYRTARE: krijohet rrjeti i pare ne Shqiperi ne platformen TELEGRAM!

Te dashur miq te faqes ose.al, te apasionuar te teknologjise, perdorues te perditshem te smartphone / tablet / PC / PS4, fansa te sportit ne pergjithesi apo te futbollit ne veçanti. Prezantojme sot rrjetin “community” me te madh ne Shqiperi te zhvilluar nga ose.al ne platformen TELEGRAM, e cila po revolucionon boten e “social network & messaging” ne […]

Celulare Lajmet e fundit

[REKORD] One Plus 6T McLaren shitet për vetëm …

Shitja e parë zyrtare e edicionit One Plus 6T McLaren shkoi në shitje dy ditë më parë. Tani, kemi të dhënat e shitjeve për këtë smartphone dhe është e habitshme. Kjo pajisje premium u shit brenda 60 sekondave në Jingdong dhe fitoi çmimin më të mirë për smartphone në JD.com për javën. Sot, OnePlus zyrtarisht […]

bateri per iphone zyrtare
Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Bateri per iPhone. Ja produkti i ri nga Apple

Apple ka nisur një aksesor të ri për iPhone XR, XS dhe XS Max. Flasim për Smart Battery Case, bateri per iPhone, që sapo doli në shitje me $129. Ja kur do prezantohet Samsung Galaxy S10  Kush nuk ka parë një iPhone që duhet të karikohet para përfundimit të një dite? Për të trajtuar këtë […]