Celulare Lajmet e fundit

[REKORD] One Plus 6T McLaren shitet për vetëm …

Shitja e parë zyrtare e edicionit One Plus 6T McLaren shkoi në shitje dy ditë më parë. Tani, kemi të dhënat e shitjeve për këtë smartphone dhe është e habitshme. Kjo pajisje premium u shit brenda 60 sekondave në Jingdong dhe fitoi çmimin më të mirë për smartphone në JD.com për javën. Sot, OnePlus zyrtarisht […]

Motorola celulari qe perthyhet foto
Celulare Lajmet e fundit

[RISI] Motorola po punon per nje celular qe perthyhet

Motorola ka ngritur kohët e fundit një kerkese për patentë që përmban një celular qe perthyhet me disa karakteristika interesante. Po flasim për një tablet që trasformohet në një telefon ose një telefon që kthehet në një tablet. Aplikacioni për patentë ishte paraqitur nga Motorola si në USPTO (Zyra e Patentave dhe Markave të Bashkuara), […]

huawei mate x zyrtare foto1
Celulare Lajmet e fundit

Sa kushton Huawei Mate X [ZYRTARE]

Huawei inauguron epokën e celulareve qe perthyen në MWC 2019 në Barcelonë me Huawei Mate X. Celulari ofron lidhjen 5G falë chipit Balong 5000 multi-mode dhe mund të garantojë shpejtësi deri në 4,6Gbps për shkarkim (maksimum 6,5Gbps) dhe 2.5Gbps upload. Por sa kushton Huawei Mate X? Jo vetëm 5G, atëherë: Huawei Mate X Wing Falcon […]

Samsung Galaxy S10 Plus foto render
Celulare Lajmet e fundit

[A jeni gati] Sot prezantohet e ardhmja Galaxy S10! Ta ndjekim se bashku

Samsung Galaxy S10 dhe shume produkte te tjere do te prezantohen sot ne oren 20.00 ne Londer. Me poshte mund te gjeni videon ne Youtube ku mund ta ndjekim te gjithe se bashku. Video Streaming Samsung Galaxy S10, S10 + dhe S10 Lite nuk kanë qenë kurrë kaq “afër”. Pas një kërkimi në mesin e […]

huawei p30 pro foto
Celulare Lajmet e fundit

[LAJMI I FUNDIT] Ja të rejat mbi Huawei P30 dhe P30 Pro 😍

Celulari i fundit qe Huawei solli në shfaqjen e teknologjisë së Barcelonës është Huawei P10. Markë kineze, edhe pse ishte e pranishme në MWC të vitit të kaluar. Huawei P20 ne fakt u prezantua në një ngjarje të veçantë më vonë atë vit në mars. Tani Huawei duket të ketë vendosur për Evropën për nisjen […]

Motorola RAZR_V3i_fotojpg
Celulare Lajmet e fundit

Motorola RAZR, rikthehet legjenda 💣💣

Një nga telefonat më të famshëm të Motorolas, Motorola RAZR, thuhet se do të lansohet së shpejti – edhe këtë herë si një telefon i palosshëm. Të paktën kjo është ajo që njofton një raport nga The Wall Street Journal. Sipas gazetës, njerëzit e përfshirë në projekt kanë thënë se telefoni i ri Motorola RAZR […]

huawei y6 pro 2019 foto prezantimi
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Huawei Y6 Pro 2019, skeda teknike, foto dhe çmimi

Huawei Y6 Pro 2019 është smartphone i ri i kompanisë kineze të shpallur në ditët e fundit në Sri Lanka. Pajisja, pjesë e kategorisë së pajisjeve hyrëse, kompleton vargun e rinovuar të serise Huawei Y që përbëhet nga Huawei Y9 (2019) dhe Huawei Y7 Pro (2019). Produkti i ri është i pajisur me një ekran […]

android 9 samsung
Celulare Lajmet e fundit

Samsung Galaxy A10 mund te jete i pari me 😍😍

Ndërkohë që celularet me lexuesit e gjurmëve të gishtërinjve nën ekran kanë qenë në rritje këtë sezon, është paksa e habitshme pse nuk eshte akoma tek modelet TOP. Kjo është arsyeja pse lexuesi i gjurmëve të gishtave Samsung është duke pritur me padurim, dhe duket se ne mund ta shohim atë së pari në një […]