Lajmet e fundit

Lajmet e fundit

Ne kete faqe jane te mbledhura te gjithe artikujt mbi lajmet e fundit te shkruara nga ose.al. Mund te gjeni artikuj mbi iPhone-t e sapo dalur deri tek …

#GALAXY S10: do te kete nje version “te lire” me Infinity-O...

Samsung Galaxy S10 do të hidhet në treg në variante të ndryshme. Ato duhet të jenë tre, zbuloi në fillim të shtatorit nga "SamMobile"...

#GUIDA: si te kalojme te dhenat nga Android ne iPhone

Keni ndryshuar së fundi telefonin tuaj Andorid duke blerë një iPhone të ri ? Pra duke ndryshuar totalisht sistemin operativ. Problemi që krijohet gjithnjë...

[ZYRTARE] Apple konfirmon që ngadalëson qëllimisht iPhone-t

Tani është zyrtare, nuk ka më dyshime, Apple ngadaleson iPhone -t. Konfirmimi vjen direkt nga Apple: iPhonet e vjetër të kompanisë vullnetarisht janë ngadalësuar...

[ZYRTARE] Infinity Flex Display, ja si do të jetë e ardhmja

Konferenca e Zhvilluesve Samsung 2018 prezanton çfarë vjen në të ardhmen për Bixby-n, SmartThings dhe kategorinë e smartfonëve. U njoftua zyrtarisht dhe Infinity Flex...

[ZYRTARE] Android 9 Samsung – Ja kur do filloj përditësimi i...

Android 9 Samsung: Dje Samsung mori mundësinë për të njoftuar edhe ardhjen e Android 9 Pie për celularët kryesor.Samsung Galaxy S9, S9 Plus dhe...

Samsung Developer Conference – Live video

Asnjëherë më parë ka Samsung Developer Conference ka stimuluar kuriozitetin e entuziasmin e të gjithëve . Ngjarja e madhe e organizuar nga kompania e...

Messenger do mundesoje opsionin “Unsend” per cdo bisede tuajen

 Messenger ne Facebook shume shpejt do ju lejoje te fshini mesazhin ,brenda 10 minutash pasi e keni derguar Facebook po planifikon te nxjerre nje update...

Lajm fantastik nga Samsung Shqiperi

Lajm fantastik nga Samsung Shqiperi: Samsung dhuron kënaqësi dhe shpërblen besnikërinë e klientëve të saj me një garanci pesëvjeçare për të gjithë modelet e...

Realme 2 Pro – çfarë mendoni mbi këtë supercelular

Realme 2 Pro është smartphone i ri i kompanisë kineze të zyrtarizuar në Indi gjatë një evenimenti të përkushtuar të mbajtur disa orë më...

Android 📱: Si te perditesojme celularin me versionin e fundit

Një nga kërkesat më të shpeshta është si te perditesojme celularin tonë Android. Kjo duhet të bëhet rregullisht, si për të marrë karakteristika të...

Artikujt me te lexuar