Krahasime

5 gjëra që Bing i bën më mirë se Google

Si fillim dua të tregohem i sinqertë. Gjatë kohës që po mendoja të shkruaj këtë artikull, reagimi i parë ishte “Haha! Bing nuk bën asgjë më mirë sesa Google”    Të them të drejtën unë jam një mbështëtës i madh i Microsoft dhe Bing gjithashtu por edhe unë si të gjithë të tjerët përdor Google […]

razer phone tortura
Celulare Krahasime Lajmet e fundit

[Tortura JerryRigEverything] Huawei P20 Pro, prova e rezistences fizike!

Huawei P20 Pro,tortura e kanalit JerryRigEverything dhe duart e mister Zack Nelson, krijuesi te tij, jane prova e rradhes. Prova “torturuese” per rezistencen e smartphoneve ne kanalin JerryRigEverything konsiderohet si ajo me kualifikuesja dhe me e renda. Objektivi i saj eshte te testoje se si i reziston dispozitivi fizikisht gervishtjeve, zjarrit apo dhe perthyerjeve te fuqishme. Le […]

test shpejtesie
Krahasime Lajmet e fundit

TEST SHPEJTESIE, Galaxy S9 Exynos 9810 VS. Galaxy S9 SD 845

Tashme dihet qe seria e re Galaxy S9 e Samsung vihet ne jete nga dy procesore te ndryshem. Ne tregun Europian Galaxy S9 vihet ne pune nga procesori Exynos 9810 i prodhuar nga vete Samsung, ndersa ne tregun Amerikano verior dhe Kinez Galaxy S9 vihet ne pune nga procesori i ri i Qualcomm SnapDragon 845. […]

galaxy s9
Krahasime Lajmet e fundit

[Tortura JerryRigEverything] Galaxy S9 dhe S9+ ne proven e rezistences.

Samsung Galaxy S9 dhe S9+: tortura e kanalit JerryRigEverything dhe duart e mister Zack Nelson, krijuesi te tij, jane prova e rradhes. Prova “torturuese” per rezistencen e smartphoneve ne kanalin JerryRigEverything konsiderohet si ajo me kualifikuesja dhe me e renda. Objektivi i saj eshte te testoje se si i reziston dispozitivi fizikisht gervishtjeve, zjarrit apo dhe perthyerjeve te […]

Galaxy S9 VS Xperia XZ2
Celulare Krahasime

Galaxy S9 VS Xperia XZ2, ja pse Sony eshte me larte se Samsung

Galaxy S9 dhe S9+, ashtu si dhe Xperia XZ2, u prezantuan ne oret e fundit ne MAW te Barcelonesh ashtu siç dhe ju kishim njoftuar. Te dy jane top class respektivisht per Samsung dhe Sony, dhe qe te dy kane nje çmim paksa te kripur sidomos per vendin tone. Ne pamje te pare, karakteristikat teknike […]

Krahasime Lajmet e fundit

Cilat jane permiresimet qe do te sjelle SNAPDRAGON 845 ?

Te gjithe mezi presim te dalin celularet e pare me proçesorin e ri te Qualcomm, The SnapDragon 845 ! Performance me e larte? Grafike me e avancuar ? Shpejtesi me e madhe ? …te gjithe presim te njohim ndryshimet dhe permiresimet ne krahasim me SD 835. Me siguri dime qe celulari i pare qe do […]

Celulare Krahasime

ZTE AXON 9 top class i ri me çmim te ulet dhe karakteristikat top!

ZTE Axon 9 eshte konfirmuar nga kompania kineze si trasheguesi i Axon 7, dhe do te prezantohet ne vitin 2018. CEO i ZTE, mister Cheng Lixin, pelqeu disa imazhe te publikuara ne social network kinez Weibo, te cilat thuhej se paraqesnin per here te pare ZTE Axon 9. Megjithese materiali ne fjale nuk mundet te […]

Xiaomi Redmi 5-foto
Krahasime

Zbulohen fitimet e kompanive Apple vs Samsung vs Xiaomi vs Huawei

Me poshte po ju sjellim tabelen e fitimeve te kompanive kryesore te prodhimit te Smartphone ne bote. Nga kjo tabele shihet qarte se cila eshte surpriza kryesore. Xiaomi ka nje rritje prej 83% ne krahasim me nje vit me pare. Me te vertete E pabesueshme performanca e kompanise Xiaomi. Ndersa kompanite kryesore Samsung dhe Apple […]

note 8
Krahasime Lajmet e fundit

Galaxy NOTE 8 vs. OnePLUS 5T ne nje gare shpejtesie te veçante!

Nje video mjaft e veçante dhe interesante eshte hedhur ne YouTube ku vihet ne jete nje gare shpejtesie midis Note 8 dhe OnePlus 5T. Ne video dallohen dy te ashtuquajtur “njerez budallenj” qe po testojne shpejtesine e celulareve. Shikoni rrezultat mbreslenese 😀 The Cactus Test – Note 8 vs OnePlus 5T