me i mire samsung apo oneplus dy
Krahasime Lajmet e fundit

Me i mire Samsung apo OnePlus ? ..edhe Google rrezikohet nga OnePlus

Nga te dhenat boterore te shitjeve te smartphone, Samsung dhe Google jane markat nga vijne shumica e bleresve te celulareve OnePlus. Ndersa “te konvertuarit” nga iPhone ne OnePlus jane te pakte, sipas nje analize te kryer nga CounterPoint Research lidhur me tremujorin e katert te vitit 2018. Kjo kompani analizoi blerjet e Google Pixel 3 […]

surface vs ipad
Krahasime

Surface Go vs. iPad

A do të mundet Surface i ri nga Microsoft të vjedhë vëmendjen e të famshmit iPad ? Surface Go dhe iPad janë dy tabletët më të fuqishëm momentalisht. Por jo të gjithë tabletët janë të krijuar njësoj. Nga të gjithë tabletët e tjerë më kosto të ulët në treg – Microsoft duket se nuk ndalet së […]

Krahasime

Galaxy S10 vs iPhone: 5 arsye për të kaluar në Galaxy S10!

Po bëhen gati dy muaj nga eventi i Unpacked i Samsung nga ku u prezantuan S10, S10+, S10e, S10 5G dhe Galaxy Flex dhe pyetja që më vjen nëpër mend është: A duhet ta konsiderojnë kalimin nga iPhone në Samsung përdouesit e iphone? Më poshtë do të bëj një krahasim të telefonave më të mire […]

p30 pro nje
Celulare Krahasime Lajmet e fundit

GALAXY S10 PLUS vs. HUAWEI P30 PRO: sfida e titanëve!

Këto dy celularë përfaqësojnë teknologjine maksimale “mobile” për Samsung dhe Huawei, respektivisht prodhuesi i parë dhe i dytë më i madh në botë i smartfonëve. Dy gjigandë të telefonisë celulare. Pra kush fiton ndermjet P30 Pro dhe Samsung Galaxy S10 Plus. Galaxy S10 Plus dhe P30 Pro tani janë një realitet konkret dhe është koha […]