kamera test slow motion
Krahasime

KAMERA TEST slow motion Galaxy S9 vs. Xperia XZ2

Website i famshme teknologjik GsmArena official publikoi nje video test mjaft interesant mbi xhirimin e video slow motion 960 fps. Krahasimi u krye midis dy smartphone me te mire te momentit ne kete kategori, Galaxy S9 dhe Xperia XZ2. Si u sollen dy konkurrentet, duke patur parasysh qe Xperia XZ2 filmon video slow motion 960 […]

iOS ose Android
Krahasime

[2️⃣0️⃣1️⃣9️⃣] iOS ose Android, cili është sistemi më i mirë ?

Në dekadën e fundit debati se kush është më i mirë iOS ose Android nuk ka fund. Prandaj vendosa të shkruaj këtë artikull ku do të krahasoj këto dy sisteme operative. Ato çfarë do të krahasoj janë: Baziket Përformanca Aplikacionet Varieteti Përshtatshmëria Përditësimet Bateria iOS ose Android – Baziket Në pamje të parë përsa i përket […]

surface vs ipad
Krahasime

Surface Go vs. iPad

A do të mundet Surface i ri nga Microsoft të vjedhë vëmendjen e të famshmit iPad ? Surface Go dhe iPad janë dy tabletët më të fuqishëm momentalisht. Por jo të gjithë tabletët janë të krijuar njësoj. Nga të gjithë tabletët e tjerë më kosto të ulët në treg – Microsoft duket se nuk ndalet së […]

huawei nova 4 vs samsung galaxy A8s
Krahasime

[KRAHASIM] Huawei Nova 4 vs Samsung Galaxy A8s!

Kush fiton betjën 🤔 midis Huawei Nova 4 vs Samsung Galaxy A8s! Këto janë dy celularët e parë në tregun ndërkombëtar me In-Display Front Kamera! Huawei Nova 4 Samsung Galaxy A8s Përmasat 157 x 75.1 x 7.8 mm, 158.4 x 74.9 x 7.4 mm, Pesha 172 gram 173 gram Ekrani 6.4 inches, 1080 x 2340p […]

Krahasime Lajmet e fundit

#KRAHASIM: smartphone kampioni i baterise per vitin 2018 !

Huawei Mate 20, vëllai i vogël i Mate 20 Pro, mund të jetë një nga telefonat më të nënvlerësuar në botë. Ai jo vetëm ka chipin e parë 7nm të Android që bën atë një ndër telefonat më të shpejtë Android në botë, por gjithashtu ka një bateri të madhe prej 4,000 mAh dhe një […]

Galaxy S9 ose Galaxy S9 Plus
Krahasime

Galaxy S9 ose Galaxy S9 Plus [TEST SHPEJTESIE]

Test shpejtësie: Galaxy S9 ose Galaxy S9 Plus Më së fundi jemi gati të ju paraqesim testin e shpejtësisë midis dy celularëve top class. Galaxy S9 ose Galaxy S9 Plus. Kush fiton sipas mendimit tuaj? Më poshtë disa nga karakteristikat kryesore të dy celularëve. Video: Galaxy S9 vs Galaxy S9 Plus Karakteristikat e Galaxy S9  [aps_product_features […]

razer phone tortura
Celulare Krahasime Lajmet e fundit

[Tortura JerryRigEverything] OnePlus 6, prova e rezistences fizike!

OnePlus 6 tortura e kanalit JerryRigEverything dhe duart e mister Zack Nelson, krijuesi te tij, jane prova e rradhes. Prova “torturuese” per rezistencen e smartphoneve ne kanalin JerryRigEverything konsiderohet si ajo me kualifikuesja dhe me e renda. Objektivi i saj eshte te testoje se si i reziston dispozitivi fizikisht gervishtjeve, zjarrit apo dhe perthyerjeve te fuqishme. Le […]