Krahasime Lajmet e fundit

Shpejtesia e karikimit te Galaxy Note 10 është e pabesueshme

Në letër, çdokush pret që OnePlus 7 Pro të karikohet më shpejt se Note 10 Plus. Flagshipi i OnePlus ka një bateri më të vogël (4000mAh) sesa Note 10 Plus (4300mAh), dhe karikuesi që vjen me OnePlus 7 Pro mbështet shpejtësinë e karikimit 30W, ndërsa karikuesi që vjen me bateri me Note 10 Plus mbështet shpejtësinë e karikimit 25W. Sidoqoftë, një video e re e publikuar nga YouTuber Sukesh Banik tregon se kërkon ndjeshëm më pak kohë për të ngarkuar Note 10 Plus nga 0 ne 100 se OnePlus 7 Pro.

me i mire samsung apo oneplus dy
Krahasime Lajmet e fundit

Me i mire Samsung apo OnePlus ? ..edhe Google rrezikohet nga OnePlus

Nga te dhenat boterore te shitjeve te smartphone, Samsung dhe Google jane markat nga vijne shumica e bleresve te celulareve OnePlus. Ndersa “te konvertuarit” nga iPhone ne OnePlus jane te pakte, sipas nje analize te kryer nga CounterPoint Research lidhur me tremujorin e katert te vitit 2018. Kjo kompani analizoi blerjet e Google Pixel 3 […]

surface vs ipad
Krahasime

Surface Go vs. iPad

A do të mundet Surface i ri nga Microsoft të vjedhë vëmendjen e të famshmit iPad ? Surface Go dhe iPad janë dy tabletët më të fuqishëm momentalisht. Por jo të gjithë tabletët janë të krijuar njësoj. Nga të gjithë tabletët e tjerë më kosto të ulët në treg – Microsoft duket se nuk ndalet së […]

Krahasime

Galaxy S10 vs iPhone: 5 arsye për të kaluar në Galaxy S10!

Po bëhen gati dy muaj nga eventi i Unpacked i Samsung nga ku u prezantuan S10, S10+, S10e, S10 5G dhe Galaxy Flex dhe pyetja që më vjen nëpër mend është: A duhet ta konsiderojnë kalimin nga iPhone në Samsung përdouesit e iphone? Më poshtë do të bëj një krahasim të telefonave më të mire […]