Netflix
KineTekno

[NETFLIX] Të rejat e fundit që mund të shikoni (Tetor 2018)

Ky është artikulli mujor që po shkruajmë në kategorinë KineTekno (Kinema + Teknologji). Netflix është një shërbim me pagesë që po rritet gjithmonë e më shumë edhe në Shqipëri. Kujtojmë se seriali i famshëm “Narcos” është një prodhim ekskluziv i Netflix. Me poshte lista e plote e serial/dokumentar ose film Netflix. Film Origjinal 3 Tetor […]

Netflix
KineTekno

[NETFLIX] Të rejat e fundit që mund të shikoni (Prill 2018)

Ky është artikulli i tretë që po shkruajmë në kategorinë KineTekno (Kinema + Teknologji). Netflix është një shërbim me pagesë që po rritet gjithmonë e më shumë edhe në Shqipëri. Kujtojmë se seriali i famshëm “Narcos” është një prodhim ekskluziv i Netflix. Me poshte lista e plote e serial/dokumentar ose film Netflix. Film Netflix 6 […]

ready player one
KineTekno

READY PLAYER ONE, trailer i pare i superfilmit te ri te Spielberg!

Kompania e prodhimeve kinematografike “Warner Bros” publikoi trailerin e pare te superfilmit fantashkencor “Ready Player One”, te bazuar ne romanin e Ernest Cline dhe te prodhuar nga Steven Spielberg. Filmi do te shfaqet ne kinema ne fund te marsit. Efekte speciale spektakolare, skena marramendese lufte dhe histori dashurie teper romantike per filmin e Spielberg. Nje […]

avengers infinity war
KineTekno

AVENGERS Infinity War, shfaqet traileri i ri fantastik!

Kompania e prodhimeve kinematografike “Marvel Studios” shfaqi gjate ndeshjes Super Bowl LII trailerin e ri te superfilmit Avengers Infinity War. Teknologjia kompjuterike e krijimit te imazheve arrin maksimumin per kete film kaq realistik. Avengersat do te ndeshen me Thanos ne Toke, me ndihmen e “Guardians of the Galaxy”. Ne filmin e drejtuar nga Joe dhe […]

Netflix - Janar 2018
KineTekno

[NETFLIX] Të rejat e fundit që mund të shikoni (Shkurt 2018)

Ky është artikulli i parë që po shkruajmë në kategorinë KineTekno (Kinema + Teknologji). Netflix është një shërbim me pagesë që po rritet gjithmonë e më shumë edhe në Shqipëri. Kujtojmë se seriali i famshëm “Narcos” është një prodhim ekskluziv i Netflix.  Serie TV Origjinale Netflix 2 shkurt – ALTERED CARBON, sezoni 1 7 shkurt […]

gomorra
KineTekno

GOMORRA, a do te kete nje sezon të 4-t? Pergjigjet Roberto Saviano

Tashme eshte nje nga serialet me te ndjekura si ne “Full HD” po ashtu edhe ne “QHD” i prodhuar nga Sky Italia. Behet fjale per “Gomorra”, telefilmi qe flet dhe dokumenton ngjarjet kriminale dhe kartelin e droges ne qytetin e Napolit e me gjere. Ka pak kohe qe ka perfunduar sezoni i 3 i telefilmit, […]

Netflix - Janar 2018
KineTekno

[NETFLIX] Të rejat e fundit që mund të shikoni (Janar 2018)

Ky është artikulli i parë që po shkruajmë në kategorinë KineTekno (Kinema + Teknologji). Netflix është një shërbim me pagesë që po rritet gjithmonë e më shumë edhe në Shqipëri. Kujtojmë se seriali i famshëm “Narcos” është një prodhim ekskluziv i Netflix.  Film Origjinal Netflix  12 janar – THE POLKA KING  19 janar – THE […]