Android Go-Android-Android One
Guida

Android vs Android One vs Android Go

Shumë nga lexuesit tanë pyesin se çfarë ndryshimesh ekzistojnë midis Android, Android One dhe Android Go. Nëse do të blejmë një produkt me këto platforma kush janë ndryshimet nga një smartphone normal me sisteminoperativ të androidit sipër? Edhe pse nga ana e përdoruesit të treja versionet mund të duken të duken të njëjta, kjo gjë […]

bateria e celularit
Guida

[GUIDA] Bateria e celularit – Ja pse nevojitet kalibrimi i saj

Bateria nuk duron shumë! Bateria e celularit tim nuk mban më fare! Bateria nuk është me e njëjta! Këto janë vetëm disa nga mesazhet që marrim ditë për ditë në Facebook. Bateria e celularit tuaj besnikë Android pas disa muajsh nuk zgjat më sa në fillim dhe mbaron shumë shpejt? Jo gjithmonë rënia autonomia është […]

Celular me karikim wireless
Guida

[Tetor 2018] Celular me karikim wireless – Lista e plote

Celular me karikim wireless: Me poshte lista e plote e celulareve ne tregun nderkombetar qe mundesojne karikimin e baterise me ane te protokollit Qi  Charging. Ekzistojne edhe celularë të tjerë që nevojisin një pajisje të dytë në mënyrë që të përdorin këtë protokoll. Celular me karikim wireless Apple iPhone 8 iPhone 8 Plus iPhone X […]

rizolucion-foto-informacione)
Guida

Rizolucion: 4K, FHD, QHD, 8K etj.

Rizolucion: Cili është rizolucioni i celularit tuaj? Dhe monitori i PC çfarë rezolucioni ka? Dhe çfarë do të thojnë ato shkurtime të çuditshme që kam gjetur në dyqanet elektronik? Pra, shumë pyetje janë pyetur nga përdoruesit e websitit tonë. Çfarë janë këto akronime të çuditshme shoqëruese të smartphoneve, monitor dhe TV? Cilat janë dallimet midis […]

AR Emoji Samsung Galaxy S9 (1)
Guida

AR Emoji Samsung Galaxy S9

Pershendetje miq. Se bashku edhe nje here tjeter per te ju shpjeguar se si funksionon AR Emoji Samsung Galaxy S9.  Mos harroni te klikoni edhe tek videot e tjera te realizuara nga Shtepia e Teknologjise. Video: AR Emoji Samsung Galaxy S9 Informacionet e marrë nga Samsung Albania mbi AR Emoji    AR Emoji Kthejeni selfien […]

WhatsApp
Guida

Si të fshimë mesazhet në WhatsApp që janë dërguar deri në një javë më parë

WhatsApp kohët e fundit filloi të lanconte një veçori të re që lejon përdoruesve t’i bëjnë “unsend” mesazheve. Kjo do të thotë që tani mund të fshini një mesazh të cilin nuk do donit ta kishit derguar. Funksioni i kërkuar për një kohë të gjatë ka qenë në testime për disa kohë, por tani të gjithë […]

lojrat per PC ne celular- lojra për pc
Guida

[GUIDA 🇦🇱 ] Luani lojrat per PC ne celular – Fantastike 😍

Valve shpalli javën e kaluar se së shpejti do të lejojë përdoruesit e Android dhe iOS që të lojrat per PC ne celular. Sigurisht, po flasim për Stream të lojërave nga PC/Mac tek telefoni, dhe jo hapjen e tyre direkte nga Android apo iOS.  Kjo mund të arrihet nga sot duke shkarkuar programin beta të Steam, i […]

bff facebook-fakenews
Guida

😡😡 [MJAFT] Gënjeshtra BFF në Facebook 😡😡

Gënjeshtra BFF Facebook: fjala kthehet e gjelbër, për shkak se llogaria nuk është e mbrojtur Skandali i Facebook-ut rritet dhe gënjeshtrat e vjetra kthehen pa asnjë bazë të vërtete, gjithnjë të pakuptimta. Dhe normalisht u rikthye sërisht gënjeshta e BFF Facebook në Shqipëri ku shumë portale të njohura e rikthyen lajmin vetëm për disa klikime 😡😡 […]