funksionet e whatsapp top 20
Guida Tutorial

Funksionet e WhatsApp-it.

E perdorim cdo dite por a e njohim aq mire? Njihuni me TOP 20 funksionet e WhatsApp qe duhet te dini patjeter! Funksionet e WhatsApp: Back Up Chat WhatsApp ju lejon të kryeni “back up” të bashkëbisedimeve chat, fotografive, mesazheve zanore apo dhe videove që keni shkëmbyer me miqtë. Ky funksion mund të aktivizohet automatikisht […]

Shkarkoni te dhenat e Facebook
Guida

Shkarkoni te dhenat e Facebook

Shkarkoni te dhenat e Facebook! Me të gjitha lajmet e fundit që u shfaqën mbi Facebook në ditët e fundit, ndoshta po pyesni se çfarë saktësisht Facebook njeh mbi ju. Një mënyrë për të gjetur është të shkarkoni te dhenat e Facebook mbi profilin tuaj. Kjo nuk është një mundësi e re, por jo shumë […]

bateria e celularit-foto
Guida

Bateria e celularit – ja çfarë duhet të dini patjetër [Guida në 🇦🇱]

Ndoshta një nga problemet me të cilat ballafaqohet shumica prej nesh sot në botën e celularëve është bateria e celularit. Përkundër shumë përparimeve në teknologji që kanë sjellë sistemet e dyfishtë të kamerave, korniza më të vogla, si dhe për integrimin e pajisjeve të inteligjencës artificiale, industria që nuk është zhvilluar mjaftueshëm është ajo e […]

Android Box TV-perfekt
Guida

[Janar 2️⃣0️⃣1️⃣9️⃣] Smart TV? Jo ne preferojme Android Box TV

Tani ne jemi ne vitin 2019 dhe teknologjia dhe interneti ne vecanti ka hyre plotesisht ne jeten tone. Eshte e veshtire te mendojme sot per sot se si mund te ishte bota pa shpikjen e internetit. Ajo qe habit me shume eshte rritja eksponenciale e artikujve te lidhur online, dhe ketu flasim jo vetem per celularet […]

Android auto-lista-makina
Guida

2️⃣0️⃣1️⃣9️⃣ Android Auto: lista e plotë e makinave (Audi, BMW, Fiat…)

Bota automotive është e lidhur gjithnjë e më shumë me atë të teknologjisë. Nuk është sekret: sistemet e informacioneve ku përqëndrohen makinat tona janë duke u bërë më komplekse dhe të avancuar, dhe tani shumë raste të përfshijë edhe pajtueshmërinë me Android Auto dhe Apple CarPlay. Përmes tyre ju mund të ndërveproni me smartphone tuaj […]

guida-televizor-hd
Guida Tutorial

Televizor: Guida e plotë në Shqip

Në këtë artikull do të shqyrtojmë në mënyrë të thjeshtë ato që janë karakteristikat më të rëndësishme të një televizori modern. Kjo është guida më e plotë që do gjeni në internet dhe duam që të gjithë blerësit të bëhen më të ndërgjegjshëm. Lëvizja teknologjike në fushën e TV-ve sjell përmirësime të vazhdueshme në cilësinë […]

televizor-pc-si ti lidhim bashke
Guida Tutorial

[GUIDA 2️⃣0️⃣1️⃣9️⃣] PC 🔁 Televizor: Si mund ti lidhim bashke

Si lidhet kompjuteri me televizorin? Si te trasmetojme fotot e laptop-it ne TV? Pavarësisht ardhjes së Smart TV (“televizor te zgjuar”), pjesa më e madhe e informacioneve dhe programet më interesante janë ende të arritshme nëpërmjet PC. Shumë për këtë arsye preferojnë të përdorin PC fikse ose laptop për të gjetur përmbajtjen e filmave, etj. […]

bateria e celularit
Guida Lajmet e fundit

#GUIDA 2️⃣0️⃣1️⃣9️⃣: si te kuptoj kur bateria e celularit duhet nderruar?

Nese kohet e fundit  keni hasur  probleme me smartfonin, dhe keni kuptuar se bateria e celularit shkarkohet me shpejt se sa zakonisht por nuk jeni te sigurt nese arsyeja qendron tek ndryshimi ne menyren e perdorimit te celularit ose ndodh per shkak te demtimit te mundshem te saj, ndiqni kete guide qe do t’ju ndihmoje. […]

telefona te perdorur-cover
Guida

[GUIDA 2️⃣0️⃣1️⃣9️⃣] Si të bleni telefona të përdorur?

Të bleni telefona te perdorur mund të ju kursej para, por sigurisht që ka dhe rreziqet e saja. Ja disa këshilla që ne kemi mësuar pasi kemi blerë telefona te perdorur. Prodhuesit e telefonave lançojnë modele të reja çdo vit. E nga kjo shumë njerëz blejnë telefonat e fundit duke bërë kështu që telefonat e […]

Bing Image
Guida

[GUIDA E PLOTË] Si të përdorim Bing për të shkarkuar imazhe me cilësi të plotë tani që Google nuk e mundëson më

Google ka hequr funksionalitetin e kërkimit me anë të imazhit në Google Web Search. Kjo për arsyen e padisë së ngritur nga Getty Images që kshte të bënte me mënyrën sesi motorrët e kërkimit trajtojnë kërkimet e imazheve në platformën e tyre. Duke qenë se Google po has probleme me kërkimin e imazheve (Image Search)  […]