dy browser
App Guida Lajmet e fundit

#GUIDA: dy browser-at me te shpejte ne bote Android & iOS!

Nëse pyesim veten se cilat janë dy problemet kryesore që ngadalësojnë eksperiencën e përdoruesve në përdorimin e internetit me anë te smartfonë-ve, përgjigja është: interneti i ngadaltë dhe smartfoni i ngadaltë. Ajo që shumë përdorues nuk dine, ose me saktë nuk marrin parasysh, është fakti që egzistojnë disa faktorë të tjerë që mund të përmirësojnë ndjeshem […]

nga android ne iphone
App Guida Lajmet e fundit

#GUIDA: si te kalojme te dhenat nga Android ne iPhone

Keni ndryshuar së fundi telefonin tuaj Andorid duke blerë një iPhone të ri ? Pra duke ndryshuar totalisht sistemin operativ. Problemi që krijohet gjithnjë është nëse do të jeni në gjendje të migroni të gjitha të dhënat nga terminali juaj i vjetër Android tek iPhone i ri. Nuk duhet të shqetësoheni sepse në ketë artikull […]

telegram 1
App Celulare Lajmet e fundit Tutorial

ZYRTARE: krijohet rrjeti i pare ne Shqiperi ne platformen TELEGRAM!

Te dashur miq te faqes ose.al, te apasionuar te teknologjise, perdorues te perditshem te smartphone / tablet / PC / PS4, fansa te sportit ne pergjithesi apo te futbollit ne veçanti. Prezantojme sot rrjetin “community” me te madh ne Shqiperi te zhvilluar nga ose.al ne platformen TELEGRAM, e cila po revolucionon boten e “social network & messaging” ne […]

top 5 fitness app-lista
App

2️⃣0️⃣1️⃣9️⃣ Top 5 Fitness App për të mbajtur trupin në formë [Android/iOS]

Ka shumë aplikacione të dobishme dhe efektive për të mbajtur trupin të shëndetshëm. Ato mund të zvogëlojnë rrezikun e disa sëmundjeve, si kolesteroli, presioni i gjakut, etj. Ruajtja e stërvitjes kërkon zakone më të shëndetshme dhe një mënyrë jetese më të mirë. Dhe aplikacionet Fitness App mund t’ju ndihmojnë të mbani drejtimin duke ju motivuar […]

App

Shkarkoni falas programin e ri Files by Google

Google ka njoftuar një ndryshim të ri të emrit për File Go, menaxherin e njohur të skedarëve të njohur, që fillimisht u dedikua vendeve në zhvillim, por gjithnjë e më shumë përdoret nga të gjitha llojet e përdoruesve (Google është duke folur për mbi 30 milionë përdorues mujorë) pavarësisht nga lloji i pajisjes ose cilësinë […]

instagram update
App Lajmet e fundit

INSTAGRAM UPDATE: Ndryshon totalisht menyra sesi perdoruesit shohin postimet e reja.

Instagram ka ndryshuar totalisht menyren sesi perdoruesit shohin postimet ne feed-in e tyre. Disa perdorues raportojne se ky ndryshim madhor eshte shfaqur sot me date 27 Dhjetor 2018 dhe tani per te pare postet e personave qe ju ndiqni do duhet te beni te njejten gje qe beni me Stories : Klikoni majtas.  Perdorues nga anembane […]

PES 2019 Mobile falas android iOS
App

[FALAS] PES 2019 Mobile në Android dhe iOS

PES 2019 Mobile është më në fund i disponueshëm në pajisjet iOS dhe Android: Konami ka njoftuar publikimin e përditësimit të lirë që “transformon” versionin 2018 të PES në botimin 2019. Versioni i ri është ndërtuar mbi Unreal Engine 4 dhe premton një sektor vizuale si kurrë më parë në celular, e karakterizuar nga një […]