Facebook Down
Lajmet e fundit

Facebook dhe Instagram jane DOWN. Woow 😱😱

Facebook dhe Instagram jane DOWN. Woow Raport i problemeve te Familjes Facebook. ‘Outage’ me e gjate ne historine e Facebook.  Instagram duket se është rikthyer të enjten në mëngjes ndërsa kompania e tij mëmë, Facebook, shkon në ditën e dytë të problemeve rreth platformës së mediave sociale. Downdetector.com, një website raportimi te problemece ndërprerjet e […]

surface vs ipad
Krahasime

Surface Go vs. iPad

A do të mundet Surface i ri nga Microsoft të vjedhë vëmendjen e të famshmit iPad ? Surface Go dhe iPad janë dy tabletët më të fuqishëm momentalisht. Por jo të gjithë tabletët janë të krijuar njësoj. Nga të gjithë tabletët e tjerë më kosto të ulët në treg – Microsoft duket se nuk ndalet së […]

instagram update
App Lajmet e fundit

INSTAGRAM UPDATE: Ndryshon totalisht menyra sesi perdoruesit shohin postimet e reja.

Instagram ka ndryshuar totalisht menyren sesi perdoruesit shohin postimet ne feed-in e tyre. Disa perdorues raportojne se ky ndryshim madhor eshte shfaqur sot me date 27 Dhjetor 2018 dhe tani per te pare postet e personave qe ju ndiqni do duhet te beni te njejten gje qe beni me Stories : Klikoni majtas.  Perdorues nga anembane […]

Bing Image
Guida

[GUIDA E PLOTË] Si të përdorim Bing për të shkarkuar imazhe me cilësi të plotë tani që Google nuk e mundëson më

Google ka hequr funksionalitetin e kërkimit me anë të imazhit në Google Web Search. Kjo për arsyen e padisë së ngritur nga Getty Images që kshte të bënte me mënyrën sesi motorrët e kërkimit trajtojnë kërkimet e imazheve në platformën e tyre. Duke qenë se Google po has probleme me kërkimin e imazheve (Image Search)  […]

Note 9 Featured Image
Recensione

Një javë me Galaxy Note 9

Galaxy Note 9 i Ri dhe Super i Fuqishëm: Për Ata Që i Duan Të Gjitha Me performancë më të lartë ditore, një Laps S të ri dhe kamera inteligjente, asgjë nuk mund të kapë ritmin e jetës ashtu si Galaxy Note9 KJO REVIEW E NOTE 9 NË SHQIPËRI U MUNDËSUA NGA ICEBERG COMMUNICATIONS DHE […]

Recensione

⌚️ Galaxy Watch ⌚️ në Tiranë – Ja cili është mendimi ynë 🤔🤔

Unboxing Galaxy Watch në Tiranë – Pjesa 2° [YOUTUBE] Kliko këtu – Pjesa e 2° Unboxing Galaxy Watch në Tiranë – Pjesa 1° [YOUTUBE] Kliko këtu – Pjesa e 1° Jetëgjatësi baterie spektakolare dhe aftësia për të monitoruar aktivitetin tuaj të përditshëm e bën Galaxy Watch orën perfekte për përdoruesit e Andorid. Samsung Galaxy Watch […]

Surface Microsoft
Lajmet e fundit PC Tablet

Microsoft lançon Surface Laptop 2, Surface Studio 2 dhe Surface Headphones

Microsoft lançoi një gamë të përditësuar të pajisjeve aktuale Microsoft Surface dhe ka shtuar disa produkte të reja në linjën e tyre aktuale në këtë event të tyre këtë vit. Eventi u mbajt në New York City më 2 tetor. Pajisjet e reja të prezantuara janë Surface Laptop 2, Surface Studio 2, Kufjet Surface dhe […]

Microsoft
Lajmet e fundit

Microsoft siguron patentën e së ardhmes për pajisjet touchscreen

Që nga pajisjet Windows deri tek pajisjet Surface 2-në-1, Microsoft ka patur një histroi radikale ndryshimesh. Dhe mesa duket do të ketë akoma në të ardhmen. Gjigandi nga Redmond ështe një markë e cila është e fokusuar për të bërë një botë sa më të mirë me anë të teknologjisë. Me Surface Pro, Microsoft nuk […]

AR Emoji Samsung Galaxy S9 (1)
Guida

AR Emoji Samsung Galaxy S9

Pershendetje miq. Se bashku edhe nje here tjeter per te ju shpjeguar se si funksionon AR Emoji Samsung Galaxy S9.  Mos harroni te klikoni edhe tek videot e tjera te realizuara nga Shtepia e Teknologjise. Video: AR Emoji Samsung Galaxy S9 Informacionet e marrë nga Samsung Albania mbi AR Emoji    AR Emoji Kthejeni selfien […]