infinity-o
Celulare Lajmet e fundit

#GALAXY S10: do te kete nje version “te lire” me Infinity-O ?

Samsung Galaxy S10 do të hidhet në treg në variante të ndryshme. Ato duhet të jenë tre, zbulohet nga “SamMobile” – zbulim që u përkrah më vonë nga certifikimi i modeleve SM-G9700, SM-SM-G9730 dhe G9750 në Kinë. Megjithëse nuk ka ende asnjë konfirmim për këtë informacion, tre versionet do të ndryshojnë vetëm për madhësinë e […]

bateria e celularit
Guida Lajmet e fundit

#GUIDA 2️⃣0️⃣1️⃣9️⃣: si te kuptoj kur bateria e celularit duhet nderruar?

Nese kohet e fundit  keni hasur  probleme me smartfonin, dhe keni kuptuar se bateria e celularit shkarkohet me shpejt se sa zakonisht por nuk jeni te sigurt nese arsyeja qendron tek ndryshimi ne menyren e perdorimit te celularit ose ndodh per shkak te demtimit te mundshem te saj, ndiqni kete guide qe do t’ju ndihmoje. […]

samsung gear iconx-kufje
Lajmet e fundit

RECENSION Samsung Gear IconX v.2018, a jane kufjet me te mira?

Nëse do duhej të zgjedhnim një vit kur kufjet Bluetooth u shndërruan nga kufje të thjeshta pa kavo për t’u bërë diçka më smart, patjetër do të thonim 2016: dy vjet më parë, në fakt, ishin AirPods dhe modeli i parë i Gear IconX produktet qe revolucionuan kete aspekt. Ndërsa kufjet e çuditshme të Apple […]

leagoo power 7
Celulare Lajmet e fundit

LEAGOO Power 5 – Android Oreo 8.1 + bateri 7000 mAh!!

LEAGOO Power 5 është smartphone i parë me kapacitet baterie kaq të fuqishëm. Potencë prej 7000 mAh, e cila duhet të jetë në gjendje të plotësojë nevojat e atyre që vendosin autonominë e baterisë në krye të prioriteteve. Prodhuesi Leagoo thekson se ajo është një vlerë reale dhe jo një mashtrim i thjeshtë marë ketingu: […]

Krahasime Lajmet e fundit

#KRAHASIM: smartphone kampioni i baterise per vitin 2018 !

Huawei Mate 20, vëllai i vogël i Mate 20 Pro, mund të jetë një nga telefonat më të nënvlerësuar në botë. Ai jo vetëm ka chipin e parë 7nm të Android që bën atë një ndër telefonat më të shpejtë Android në botë, por gjithashtu ka një bateri të madhe prej 4,000 mAh dhe një […]

dual screen
Celulare Lajmet e fundit

#KURIOZITET: koveri i nje smartphone “Dual Screen” / foto.

Ka pasur shumë prodhime të smartfonëve “All Screen” gjatë vitit të kaluar me kaq shumë “pop-up cameras“, madje edhe “vrima” në ekran si “Infinity-O“. Të gjitha këto janë bërë në përpjekjen e pafund për të mundësuar vendosjen e pashmangshme të kamerës së përparme në mënyrën që mundëson nje ekran sa më të madh. Asnjë nga […]

Celulare Lajmet e fundit

ZTE patenton nje design te ri celulari me “dopio-gadishull”

Kompania e famshme kineze, ZTE, aktualisht ndodhet ne nje gjendje jo fort te mire biznesi. Te ardhurat nga shitjet e vitit 2017 ishin ne renie drastike, sidomos per arsye te pamundesise se kompanise per te blere procesore Qualcomm. Objektivi i saj per vitin e ardhshem eshte “te godase” ate pjese te tregut e cila bazohet […]

samsung galaxy note 9 i bardhe tre
Celulare Lajmet e fundit

SAMSUNG GALAXY NOTE 9: ja imazhet e para ne ngjyre te bardhe !

Samsung kishte kohe qe po punonte per një version të bardhë të Galaxy Note 9. Me rastin e Black Friday, Samsung zbuloi kete version ne menyre pak surprizuese. Samsung Galaxy Note 9 i bardhë është paraqitur zyrtarisht në Tajvan, por ai do te mund te blihet ne muajte ne vazhdim. Sa i përket çmimit, mendohet […]

galaxy s10
Celulare Lajmet e fundit

#INFINITY-O: sbulohet se si mund te jete pamja e Galaxy S10

Në Zyrën Botërore Të Pronësisë Intelektuale (WIPO) në Hagë ka një rregjistrim interesant të Samsung që do të vlejë automatikisht në 70 shtete si një patentë unike për dizajn. Lëshuar nga “LetsGoDigital”, shumica e skicave të projektimit përshkruajnë një telefon me një vrimë në ekran ku do të vendoset kamera “Selfie”. Duke pasur parasysh që […]