GOOGLE AMP interneti me i shpejte
Lajmet e fundit

GOOGLE AMP interneti me i shpejte: projekti i mrekullueshem i Google!

Platforma AMP e zhvilluar nga Google premton te perputhet ne menyre te perkryer me faqet web dhe pajisjet “mobile“, perfshi edhe mail-et interaktive. Objektivi Google AMP interneti me i shpejte, dhe navigimi fluid. Megjithate, çfare eshte AMP dhe çfare lloj problemesh mund te shkaktoje kjo platforme? Kohet e fundit Google njoftoi se deshiron te integroje projektin e […]

lenovo z6 pro karakteristikat
Celulare Lajmet e fundit

Lenovo Z6 Pro karakteristikat teknike ne prezantimin zyrtar

Nje tjeter smartfon premium eshte gati te zbulohet per publikun: Lenovo Z6 Pro karakteristikat e te cilit jane anticipuar nga kompania kineze per te apasionuarit e rrjetit. Deklratat zyrtare nga prodhuesi flasin per performance te shkelqyeshme dhe sensore kameral spektakolar. Lenovo Z6 Pro karakteristikat teknike: Dispozitivi do te kete nje ekran 6.39′‘ me “notch” te […]

Lajmet e fundit

Kur del OnePlus 7, cilat jane karakteristikat dhe si eshte dezajni ?

Drejtori Ekzekutiv i OnePlus Pete Lau kthehet për të folur për karakteristikat e celularit të ardhshëm dhe e bën këtë me deklarata më pak të fshehta se ato të lëshuara pak ditë më parë. Pete Lau para-njofton një epokë të re të ‘Shpejtësisë dhe Fluiditeti’. Gjatë një interviste me The Verge, menaxheri konfirmoi së pari […]

kur del playstation 5
Lajmet e fundit

Kur del PlayStation 5 ? Ju sjellim informacionet e para zyrtare!

PlayStation 5 kthehet ne vemendjen e fansave ne te gjithe boten jo per shkak te thashethemeve dhe leaks, por ne saje te deklaratave te bera nga Mark Cerny, Lead System Architect per  PS4, ne Wired USA. Per kete arsye informacionet qe sjellim ne kete artikull jane zyrtare. Mund te thuhet qartazi qe pajisja e re […]

Uncategorised

INSTAGRAM fsheh pelqimet e fotove ?! Cila eshte arsyeja

Numri i pelqimeve ne postimet tuaja te Instagram-it se shpejti mund te jete i padukshem per te tjeret, pasi zhvilluesit po pergatisin planin per krijuar nje prototip te dizajnit ku Instagram fsheh pelqimet e imazheve, videove dhe postimeve te ndryshme! Ky informacion vjen  permes ekspertit te inxhinierise, Jane Wong, i cili verejti ndryshimin ne kodin […]

bllokim interneti
Guida Tutorial

Bllokim interneti per aplikacione qe nuk i perdor – si te kursejme internet 4G

Ka ardhur koha te marresh kontrollin e situates dhe per te menaxhuar hyrjen ne Internet te secilit prej aplikacioneve te instaluara. Operacioni qe duhet kryer ka te beje me nje bllokim interneti per aplikacione qe nuk i perdor shpesh dhe qe konsumojne internet dhe bateri. Per ta bere kete ju nuk do te keni nevoje […]