iMac Pro-spektakel-cmimi-dalja-iOS11
Lajmet e fundit PC

iMac Pro: 128GB RAM, 4TB SSD kushton vetëm $4.999

Gjatë WWDC 2017, Apple paraqiti të shumë diskutuarin iMac Pro. Prezantimi ishte i shkurtër përpara debutimit zyrtar që do të ndodhë gjatë vitit. Megjithatë, kjo ishte e mjaftueshme për të përshkruar karakteristikat kryesore të iMac Pro, i cili rikthehet në pamjen e iMac dhe ngjyrën Gri . Apple ofron një makinë profesionale pune, pa kompromise, me mbështetje të Intel Xeon […]

android O-versioni-i-ri
Lajmet e fundit

Android O – gati versioni 8.0

Android O ka marrë tashmë formën me prezantimin e disa javë më parë dhe detajet e para konkrete në lidhje me ndryshimet e ardhshme. Shumë pak është thënë në lidhje me numrin e lëshimit që do të ndjekë  version aktual 7.1.2 Nougat. Në Google ekziston padyshim një heshtje e rreptë por testet e para të brendshme të […]

OnePlus 5-data-treg-spektakel
Celulare Lajmet e fundit

OnePlus 5: konfirmohet data e prezantimit

Lajmi duket të jetë konfirmuar nga Weibo në këto orë dhe konfirmon pothuajse çdo gjë që kemi thënë deri tani. Konferenca e prezantimit të OnePlus 5  do të mbahet më 15 qershor. [ms_button style=”dark” link=”https://ose.al/lajmet-e-fundit/oneplus-5-karakteristikat-cmimi/” size=”medium” shape=”rounded” shadow=”no” block=”no” target=”_blank” gradient=”no” color=”” text_color=”#ffffff” icon=”fa-search” icon_animation_type=”” border_width=”5″ class=”” id=””]OnePlus 5: karakteristikat dhe çmimi[/ms_button] Konferenca do të mbahet […]