Aplikacionet e reja Top Apps Janar 2018
App

Top Apps Shtator 2017: aplikacionet e reja me interesante iOS & Android • ose.al

Top Apps Shtator 2017 :

Ne rubriken e aplikacioneve,  ose.al perzgjedh per ju aplikacionet falas (me disa perjashtime) me interesante te muajit. Per ju me poshte Top Apps Shtator 2017, hidhini nje sy, mund te kete aplikacione qe do t’ju duheshin gjate aktiviteteve te perditshme:

Best new Android and iPhone apps (early May, 2017)

Top Apps per iOS 

1 – Enlight QuickshotMenaxhim, modifikim dhe montazh imazhesh. Vleresohet si app me i mire i momentit ne kete fushe. Onboard editing, HDR+, Strobe mode etj| Shkrarko Falas.

Enlight-Quickshot

2 – Throwback Stories: Mundeson krijim automatik te historive me ane te fotove dhe videove qe keni kryer ne te shkuaren, ose ne nje periudhe te caktuar | Shkarko Falas.

Throwback-Stories

3 – SlideShow Maker: Edhe ky App i kthen fotot tuaja ne momente te paharrueshme me slide, tranzicione dhe musike! | Shkarko Falas

SlideShow-Maker

 

 

4 – Metapho: Fotot dhe videot tuaja kane disa te dhena te quajtura “metadata” qe tregojne ku eshte bere foto, me cilin celular, ne cilin moment. Ky app mbron privacy tuaj | Shkarko Falas.

5 – Raccoon: App i tipit social newtwork. Me ane te nje selfie, ke 30 sekonda kohe te shkruani nje histori te leteztshme qe ju ka ndodhur. Lexoni dhe historite e miqve. | Shkarko Falas

Raccoon

Best new Android and iPhone apps (early May, 2017)

Top Apps per Android

1 – Life Hacks: Aplikacion fantastik. Tregon “hile” te vogla dhe te thjeshta praktike qe mund te lehtesojne jeten e perditshme. | Shkarko Falas.

2 – SoundMash: Krijon imazhe urimi, kartolina dixhitale me foto dhe Gif per raste festash apo ditelindjesh.  | Shkarko Falas.

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=h5Bwaz1JzdM” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

 

3 – Amazing Weather: Ky App ben te “jetoje” wallpaperi i celularit tuaj. Ndryshon wallpaper automatikisht ne baze te kohes, temperaturave, rreshjeve ne qytetin tuaj | Shkarko Falas.

Amazing-Weather

4 – Clockwise Smart Alarm: Nje alarm fantastik, qe jo vetem bie por dhe kerkon ne social media per lajmet qe te pelqejne duke ti lexuar me ze te larte! Koncept i shkelqyer| Shkarko Falas.

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=9-4N7Fz6O1k” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

 

5 – Split screen creator: Note 8 mundeson punen ne dy app duke e ndare ekranin ne disa pjese. Ky App fantastik arrin te sjelle kete funksion ne çdo cel android.| Shkarko Falas.

 

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=tj0bwEmDa7s” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

6 – nPlayer: App qe mundeson shikimin e te gjitha formateve te videove nga telefoni, pa nevojen e modifikimeve apo ndryshimit te formatit. Shume i nevojshem.| Shkarko Falas.

nPlayer

 

 

 

.copyright © ose.al

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.