Top Apps Qershor 2017
App

Top Apps Maj 2017 | aplikacionet e reja me interesante iOS & Android

Top Apps Maj 2017 :

Ne rubriken e aplikacioneve,  ose.al perzgjedh per ju aplikacionet falas me interesante te muajit. Per ju me poshte Top Apps Maj 2017, hidhini nje sy, mund te kete aplikacione qe do t’ju duheshin gjate aktiviteteve te perditshme:

Best new Android and iPhone apps (early May, 2017)

Top Apps per iOS 

1 – Starry: Ky aplikacion mjaft i lezetshem te lejon te mbivendosesh fytyren tende mbi personazhet e filmave te famshem. Ne dispozicion do te keni 10 deri ne 15 sekonda video me skenen e filmit, shtyp tastin e rregjistrimit dhe zevendeso fytyren e aktorit me fytyren tende | Shkaro Falas.

2 – GIF Maker: Konverton videot, fotot live, ose nje galeri fotografish ne nje imazh GIF te animuar. Me pas, me ane te nje editori, mund te modifikosh GIF-et duke krijar meme nga me te ndryshmet | Shkarko Falas.

3 – Happy Gut: Aplikacion i natyres fitness, qe fokusohet tek karakteristikat e pjeses se barkut. Mund te zgjedhesh objektivin tend per ta arritur midis ushtrimeve, kalorive, meditimit dhe gjumit | Shkarko Falas.

4 – Punchline: Batutat dhe gjeagjezat me te bukura ne bote te mbledhura ne nje aplikacion, qe ti mundeson her pas here me ndonje njoftim. Burimet kryesore jane forumet Reddit | Shkarko Falas.

5 – Groovy Loops: Aplikacion muzikor qe lejon krijimin e “beat” mjaft te bukur dhe interesant. I specializuar ne bateri | Shkarko Falas.

6 – Infinite Music: Edhe ky aplikacion muzikor, qe mundeson sound remix. Mund te bashkosh kenget e preferuara dhe aplikacioni mundeson degjimin e tyre njekohesisht | Shkarko Falas.

 

Best new Android and iPhone apps (early May, 2017)

Top Apps per Android

1 – Socratic: App qe i vjen ne ndihme studenteve. Nuk arrin ti pergjigjesh nje pyetjeje apo te zgjidhesh nje problem? Beji nje fotografi dhe kerkoji zgjidhen telefonit! Por edhe meso zgjidhjen | Shkarko Falas.

2 – Panna Recipes: Kategoria e ushqimeve. App qe ve ne dispozicion me shume se 400 video me receta gatimi per pjatanca te ndryshme. Gjithnje ne azhornim. Falas per 30 dite | Shkarko Falas.

3 – Notification Reminder: Aplikacion fantastik qe te lejon te mbash shenime dhe te shtosh notifikime direkt ne hapesiren e njoftimeve te celularit | Shkarko Falas.

4 – Stash for Reddit: Vjen vetem per ata qe ndjekin forumet Reddit. Mundeson shkarkimin e permbajtjeve te Reddit si batuta, shkrime, foto, gif, video etj. Mund ti shikosh kur je offline | Shkarko Falas.

5 – Autoset: App me interesant i kesaj liste, qe mundeson automatikisht aktivizimin ose dizaktivizimin e funksioneve te aplikacioneve te tjera ne perdorim. Per shembul, mund te aktivizosh funksionin e lokalizimit gjeografik sa here qe te hapet Google Maps, dhe ta dizaktivizosh kur mbyll Google Maps. This cool little app will automatically enable and disable utilities as you start specific apps. For example, you can set it to activate location every time you open Google Maps, but deactivate it when you leave the navigation | Shkarko Falas.

6 – SpotAngels: Edhe ky app eshte mjaf interesant. Behet fjale per nje asistent parkimi. Do ju kujtoje se ku keni parkuar makinen, t’ju njoftoje nese ka nje orar per pastrimin e rrugeve apo nese ka limite te ndryshme per mundesine e parkimit. Per fat te keq per momentin nuk punon me hartat e Shqiperise. Por besojme se shpejt do te azhornohet pas nje marreveshjeje me Google | Shkarko Falas.

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.