top 5 fitness app-lista
App

2️⃣0️⃣1️⃣9️⃣ Top 5 Fitness App për të mbajtur trupin në formë [Android/iOS]

Ka shumë aplikacione të dobishme dhe efektive për të mbajtur trupin të shëndetshëm. Ato mund të zvogëlojnë rrezikun e disa sëmundjeve, si kolesteroli, presioni i gjakut, etj. Ruajtja e stërvitjes kërkon zakone më të shëndetshme dhe një mënyrë jetese më të mirë. Dhe aplikacionet Fitness App mund t’ju ndihmojnë të mbani drejtimin duke ju motivuar në ushtrime fizike. Këtu janë 5 aplikacionet më të mira për palestër Android/iOS.

Google Fit – Fitness App

Google Fit është një nga aplikacionet më të mira për palestër. Kur ecni ose kaloni në disa vende, ky aplikacion mund të përcjell aktivitetin tuaj duke shënuar shkrimet tuaja automatikisht. Për më tepër, ajo mund të fitojë njohuri të menjëhershme. Ju mund të shihni statistikat në kohë reale, dhe pastaj ju mund të shihni shpejtësinë tuaj, ritmin, rrugën, ngritjen dhe shumë më tepër. Prandaj, mund të vendosni qëllimet tuaja në bazë të hapave, kohës, distancës dhe kalorive të djegura.

Google Fit – së shpejti versioni iOS

Një tjetër veçori është se ju mund të bashkoni informacionin tuaj të fitnesit me aplikacione të tjera, të tilla si Runkeeper, Strava, Nike +, Lifesum, MyFitnessPal, Withings, Sleep si Android, Xiaomi Mi  etj., Kështu që atëherë ju mund të matni aftësinë tuaj, gjumin dhe peshën. Ju gjithashtu mund ta kontrolloni këtë aplikacion në çdo vend nga telefoni juaj, tableta, web, madje edhe Android Wear Watch. Android Wear Watch mund të tregojë dhe rrahjet e zemrës.

Strava Android AppStrava – Fitness App

Strava është një aplikacion i thjeshtë, i lehtë dhe i shpejtë. Ajo mund të gjurmojë përdoruesit nëse vrapojnë ose i japin biçikletës me GPS. Tipari më tërheqës është se ky aplikacion lejon të përcaktojë një numërim të personalizuar dhe mund të keni disa kohë shtesë para fillimit të stërvitjes Strava. Ajo gjithashtu përmban funksionin e zërit, në mënyrë që ju të mund ta dini sa kohë keni mbetur për planin tuaj të stërvitjes.

‎Strava: Run, Ride, Swim
‎Strava: Run, Ride, Swim
Developer: Strava, Inc.
Price: Free+

Përveç kësaj, përdoruesit mund të përdorin veçoritë e komunitetit për të krijuar biseda në grupe dhe për të ndarë rrugët dhe stërvitjet e tyre me miqtë në Strava, Facebook, Twitter dhe Instagram. Ju mund të ndiqni miqtë tuaj dhe miqtë e trajnimit për t’i kushtuar vëmendje aktiviteteve të njëri-tjetrit. Kur përdoruesit harrojnë të mbajnë me telefonat e tyre, ata mund të aktivizojnë aplikacionin Android Wear për të kontrolluar planin e tyre të stërvitjeve dhe të fillojnë të bëjnë stërvitje.

Përdoruesit mund ta shkarkojnë aplikacionin Strava  falas. Versioni Premium duhet t’ju kushtojë $ 7.99 / muaj ose $ 59.99 / vit, pasi ai do të ofrojë më shumë karakteristika të personalizuara dhe reagimet e performancës dhe shumë më tepër.

Runtastic Android AppRuntastic – Fitness App

Runtastic është nr.1 për aktivitete si vrapimi, ecja me biçikleta ose ecja normale. Ai mund të gjurmojë gjithë hartën tuaj të ushtrimit. Ky aplikacion i runner është optimizuar plotësisht për Android Wear 2.0. Është gjithashtu trajneri juaj i zërit për të siguruar reagime audio në rastin tënd. Për më tepër, ky aplikacion mund t’ju ofrojë ndjekjen dhe përgëzimin e drejtpërdrejtë, pasi ju mund të merrni gëzime nga miqtë tuaj të cilët mund të ndjekin hartën tuaj të drejtimit në aktivitetin tuaj të ardhshëm të drejtimit të GPS. Dhe kjo aplikacion palestër integron Powersong, kështu që ju mund të dëgjoni muzikë për të rritur stërvitjen tuaj.

‎adidas Running app Runtastic
‎adidas Running app Runtastic
Developer: adidas
Price: Free+

Më shumë në mënyrë të konsiderueshme, ju mund të vendosni qëllimet tuaja të fitnesit si një synim vjetor. Kur të vendosni një objektiv drejtimi, do të punoni shumë për të arritur qëllimin tuaj duke ju mbajtur në rrugën e duhur. Ju gjithashtu mund të ndani suksesin tuaj të fitnesit në mediat tuaja social. Ju mund të krijoni një grup me miqtë tuaj afër dhe larg, dhe pastaj mund të konkuroni me të tjerët. Ajo integron me Google Fit & MyFitnessPal. Ju mund të filloni një aktivitet Runtastic direkt nga dora juaj me Android Wear.

 Përdoruesit mund të shkarkojnë aplikacionin Runtastic nga dyqani Play falas. Versioni Premium duhet të kushtojë $ 2.99 – $ 4.97 / muaj.

Runkeeper Android AppRunkeeper – Fitness App

Runkeeper është një tjetër aplikacion i shkëlqyeshëm për Android(iOS. Mund të gjurmojë stërvitjet, duke përfshirë  ecjen, vrapimin, ngasjen me biçikletë ose ndonjë aktivitet tjetër. Ky aplikacion mund të përcaktojë qëllimet e ushtrimit, kështu që ju mund të keni një garë, peshë dhe ritëm në mendje. Ju mund të personalizoni rutinat tuaja për t’u përshtatur në orarin tuaj të punës. Dhe mund të qëndroni të motivuar duke iu bashkuar sfidave, të vendosni shpërblime stërvitjeje dhe të ndani arritjet me shokët tuaj në Runkeeper.

Një tjetër fakt që duhet të theksohet është se ju mund të krijoni grupe drejtuese për të ftuar miqtë tuaj dhe për të ndjekur përparimin e njëri-tjetrit, duke brohoritur njëri-tjetrin duke biseduar në workouts. Ju madje mund të ngarkoni aktivitetet tuaja dhe më shumë me shokët tuaj në Facebook dhe Twitter. Një zë i personalizuar do t’ju motivojë sipas ritmit, distancës dhe kohës tuaj. Përveç kësaj, ajo mbështet disa aplikacione të tjera partnere. Ju mund të lidhni aplikacione të tjera të mira shëndetësore, si MyFitnessPal, Fitbit dhe shumë më tepër.

 Përdoruesit mund të shkarkojnë aplikacionin Runkeeper nga Google Play / Apple Store falas.

Studio Yoga – Fitness App

Çfarë është Yoga Studio? Kjo është një nga aplikacionet më të mira të yoga-palestër për Yoga. Një nga karakteristikat më të mira është se ky aplikacion ofron 65 klasa të Yoga me mësime video, kështu që përdoruesit mund të mësojnë shumë Yoga dhe madje të fitojnë shumë klasa të personalizueshme.

Yoga Studio: Mind & Body
Yoga Studio: Mind & Body
Developer: Fit For Life LLC
Price: Free+

Megjithatë, përdoruesit duhet të paguajnë për këtë Studio Yoga. Ndërsa është një nga aplikacionet më të shtrenjta në këtë listë, ai me të vërtetë siguron më shumë workouts të brendshëm që është më i përshtatshëm për vajzat.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.