Aplikacionet e reja Top Apps Janar 2018
App

[TOP 15] Lojrat me te bukura Android 2017

Lojrat me te bukura Android të vitit 2017

Android: Lojrat me te bukura – Viti 2017 po mbaron dhe titujt e shkëlqyeshëm të lëshuar gjatë vitit kanë qenë me të vërtetë shumë. Për t’ju ndihmuar të kaloni këto festat me titujt më të bukur, ne kemi zgjedhur 15 lojrat që na kanë impresionuar më shumë.

Vetëm lojrat e lëshuara gjatë vitit 2017 janë përzgjedhur, prandaj nuk do të gjeni lojëra të zakonshme popullore, por vetëm titujt e kohrave të fundit. Përveç kësaj, ne jemi përpjekur të hapim hapësirë sa më shumë lloje të mundshme, duke ofruar tituj falas dhe me pagese. Më poshtë do gjeni listën e lojërave me një përshkrim të shkurtër dhe distinktivin në Play Store për ti shkarkuar ato.

CATS: Crash Arena Turbo Stars

Lojë e përkryer për të dashuruarit e Robot Wars. Këtu ju do të keni mundësinë për të ndërtuar robotët tuaj me copa dhe konfigurime gjithnjë e më të mirë, duke u përplasur PvP kundër robots e lojtarëve të tjerë në internet në kërkim të epërsisë. Ju mund ta shkarkoni falas.

Android app sul Google Play

 

Mushroom 11

Lëvizni një kërpudhë të gjelbër amorfe në një mjedis post-apokaliptik për ta ndihmuar atë të rritet dhe të shkatërrojë forma të tjera të jetës. Një përzierje e arcade dhe puzzle me të vërtetë interesante, me çmim prej € 5.49.

Android app sul Google Play

 

TEKKEN™

Versioni celular i lojës më të famshme luftarake ndonjëherë. Me mbi 20 karaktere të famshme të lojërave ekziston një regjim tregimi dhe një regjim PvP në internet. Loja mund të shkarkohet falas, por aktualisht nuk është e disponueshme në Google Play Store, kështu që do të duhet të presësh pak ose të përdorësh një APK.

Android app sul Google Play

 

Morphite

Për ata që e duan aventurën dhe eksplorimin, kjo lojë merr pjesë në Sky No Man‘s duke projektuar lojtarin në një udhëtim midis planetit të gjeneruar rastësisht me grafikë minimale në disa poligone, por shumë të gjallë. Ju mund ta shkarkoni falas dhe të luani dy misionet e para.

Android app sul Google Play

 

Postknight

Një RPG në të cilën duhet të merrni rolin e një kalorësi  dhe të përplaseni kundër kurtheve të ndryshme për të qenë në gjendje të dorëzoni postën e mbretërisë. Grafikët e kartonave janë shumë të sakta dhe sistemi i niveleve, statistikave dhe pajisjeve është i balancuar. Loja mund të shkarkohet falas.

Android app sul Google Play

 

Yu-Gi-Oh! Duel Links

Lojë fantastike për nostalgjinë e Black Wizard dhe Blue Eyes White Dragon dhe për ata që kërkojnë një lojë me letra për të luajtur në smartphones. Duke marrë kartat klasike të serisë së parë, Duel Links ju lejon të krijoni kuvertën tuaj të preferuar dhe duelin kundër lojtarëve të tjerë në internet. Ju mund ta shkarkoni falas.

Android app sul Google Play

 

PES 2018 PRO EVOLUTION SOCCER

Versioni celular i lojës së famshme të futbollit, rivali kundërshtar i FIFA-s. Për dashamirët e këtyre lojërave një mënyrë e shkëlqyer për të kaluar kohë në smartphones. Ka sfida online PvP dhe aftësia për të krijuar turne vendas me miqtë aty pranë. Loja mund të shkarkohet falas.

Android app sul Google Play

 

Arena of Valor

Nëse jeni duke kërkuar për një MOBA për Android, kjo është përgjigja e duhur. Përplasuni në arena 5 vs 5 me lojëra që zgjasin rreth 10 minuta, me grafikë tërheqëse dhe një sistem komandimi të thjeshtë që do të zotëroni pa probleme edhe nga smartphone. Shkarkoni falas nga PlayStore.

Android app sul Google Play

 

Guns of Boom

Zgjedhja e duhur për të dashuruarit e counterStrike. Me 48 armë për të zgjedhur dhe harta të mëdha dhe të sakta, kjo lojë ju lejon të sfidoni lojtarë të tjerë në internet në mënyra të ndryshme të lojës. Ju mund ta shkarkoni falas.

Android app sul Google Play

 

Iron Marines

I vendosur në hapësirë, kjo lojë është strategjike në dy dimensione, për të mbrojtur bazën e saj dhe për të komanduar trupat e saj për të përfunduar misionet e ndryshme. Loja ka heronj të ndryshëm për të zgjedhur dhe më shumë nivele të vështirësisë. Kostoja është 4.99 euro, por aktualisht zbritet në 2.09 euro.

Android app sul Google Play

 

Causality

Një lojë puzzle në të cilën duhet të zgjidhim puzzlet në mënyrë që të mbrojmë të gjithë astronautët. Unike e këtij lloji është se për të zgjidhur këto puzzle ju duhet të manipuloni kohën dhe të përdorni parashikimet e karaktereve që tashmë kanë lëvizur në të kaluarën për të ndryshuar rrjedhën e gjërave. Loja do të kushtojë € 2.29, por aktualisht është në 1.39 €.

Android app sul Google Play

 

Splitter Critters

Në këtë lojë puzzle për të qenë në gjendje për të përfunduar nivelet që ju duhet të ndryshoni mjedisin rrethues, duke e ndarë atë. Loja kushton € 2.99.

Android app sul Google Play

 

Monument Valley 2

Një aventurë pothuajse mistike grafike që ndërvepron me puzzles modeluar në arkitektura komplekse në 3 dimensione. Vazhdimi i titullit të mirënjohur të zhvilluar nga ustwo, një përvojë e dobishme për të dyja: shikimet dhe dëgjimet, duhet të luani absolutisht. Kostoja është 5.49 €.

Android app sul Google Play

 

Lumino City

Një kryevepër e vogël e artit, e krijuar dhe animuar tërësisht me dorë. Jemi në kërkim të gjyshit të protagonistit brenda një bote fantastike të mbushur me puzzla të sofistikuara dhe qesharake. Kostoja do të ishte € 5.49 por aktualisht zbritet në € 0.99.

Android app sul Google Play

 

Old Man’s Journey

Një tjetër aventurë grafike e krijuar me dorë, për të rikthyer udhëtimin introspektiv të një burri të moshuar në kujtimet e tij të kaluara. Një botë me grafikë madhështore plot me zbavitje dhe puzzle për të zgjidhur. Loja do të kushtonte € 5.49 por aktualisht zbritet në € 0.59.

Android app sul Google Play

 

Këto ishin 15 lojrat me te bukura Android të lëshuara në vitin 2017 të zgjedhur prej nesh, ndër të cilat shpresojmë që të keni gjetur ndonjë titull të pëlqimit tuaj. Nëse keni ndonjë këshilla të tjera për lojra Android për lexuesit tanë, ju lutem na tregoni më poshtë në kutinë e komenteve!

ose.al – shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.