messenger
App

Tashme Facebook Messenger per femijet!

Facebook Messenger per femije tashme ben te mundur qe femijet te shtojne miq me vete !

Facebook ka shtuar nje detaj te ri per aplikacionin e tij te chat-it nen 13 vjec, Messenger Kids, gje qe e ben me te lehte per femijet te shtojne miqte e tyre ne platforme.

“Prinderit duhet te aktivizojne nje mjedis te tille qe te krijojne nje fjalekalim me kater fjale qe perdoret per te gjeneruar keto kerkesa si kontakt,” njoftoi diten e marte Tech Crunch.

Kerkesat per tu lidhur do te dergohen direkt tek prinderit, te cilet ende duhet te miratojne cdo kontakt para se te tjeret mund te bashkeveprojne me femijet e tyre nepermjet platformes.

messenger

“Te dy prinderit do te marrin nje kerkese si kontakt nga femija i tyre dhe te dy duhet te miratojne kerkesen para se femijet te fillojne te bisedojne.

“Me pak fjale, kjo nuk perfaqeson nje leshim te rregullave rreth aprovimeve te prinderve – te gjitha kerkesat e kontaktit kerkojne ende vemendjen dhe konfirmimin e qarte te prinderve, sic thame dhe me pare,” shtouan ne raportin e bere.

Ky lloj detaji i ri do te lejoje femijet ndermjet moshes 6 dhe 13 vjec te shkembejne fotografi, video dhe mesazhe me tekst me miqte e tyre dhe me te rriturit sapo te jene miratuar nga prinderit e tyre.

Megjithate, sipas nje raporti Guardian, Facebook eshte perplasur ne faktin  e krijimit te ketij detaji te ri e per funskionin e tij per Messenger Kids ,nje zgjedhje jo e mire te perdoret nga femijet ne moshen 6 vjecare.

Messenger Kids u shpreh ne dhjetor 2017, se rrjeti shoqeror i cili nderthur pjesen me te madhe te funksionalitetit te aplikacionit te saj te Messenger me kontrolle gjitheperfshirese te prinderve mbi llogarite e femijeve te tyre.

Po ju a besoni se Messenger ka vepruar drejte me kete rast ? Ju ftojme te shprehni mendimin tuaj ne koment !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.