snap map
App Lajmet e fundit

SNAP MAP • funksioni i fundit “update” i Snapchat • ose.al

Funksioni i ri i Snapchat quhet Snap Map!

Megjithese e ka humbur “luften” kunder Instagram dhe kopjen qe ky i fundit i beri funksionit “Story”, Snapchat vazhdon te sjelle “update” inovative. Kompania sot ka hedhur ne azhornim nje funksion te ri te aplikacionit qe quhet ” Snap Map “. Po eshte tamam ashtu sic duket, nje harte ku mund te shohesh ku ndodhen miqte e tu.

Funksionimi eshte i thjeshte. Ne fillim kryeni nje “zoom out” tek harta, qe ndodhet nen shenjen e “Actionmoji”te miqve te tu. Flitet vetem per ata qe kane dhene dakordesi per te publikuar vendodhjen e tyre. Miqte pra do te vendosen ne harte ne baze te koordinatave gjeografike nga ku flasin apo publikojne ne Snapchat. Do te mund te shihni egzaktesisht ne c’vend te botes ndodhen! Kur te klikoni mbi ikonen e njerit prej tyre, do te shihni historine e publikimit.

Video:

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=bvl82FfnUvw” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]
Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.