sharko falas tor browser per celulare android
App

Shkarko falas Tor Browser 😍

Tor Browser Android përfundimisht eshte në dispozicion për shkarkim. Shkarko falas Tor Browser Android në smartphone tuaj për të mbrojtur privatësinë tuaj. Së fundi, shfletuesi anonim dhe i sigurtë i Tor Browser është i disponueshëm për smartphones dhe tableta Android. Nxito tani për ta shkarkuar nga Dyqani i Play Store!

Si funksionon Tor Browser?

Për ata qe nuk jane te njohur me programin, mos harroni se Tor Browser është një aplikacion me burim të hapur (Open Source) që siguron përdoruesit me të vetmen shfletuesin zyrtar celular të mbështetur nga Tor Project, një organizatë jofitimprurëse që zhvillon mjetin më të fuqishëm në botën për privatësinë dhe lirinë në internet.

 

Në veçanti, ky shfletues izolon çdo faqe që vizitori viziton në mënyrë që ndjekësit dhe reklamat e palëve të treta të mos mund ta ndjekin atë dhe të gjitha cookies fshihen automatikisht në fund të çdo sesioni të shfletimit.

Për më tepër nuk është e mundur të bëhen screenshots.

Shfletuesi anonim

Me pak fjalë, Tor Browser parandalon që dikush të monitorojë lidhjen e përdoruesit për të gjetur se cilat faqe viziton, duke e bërë të vështirë (ose pothuajse të pamundur) ta identifikojë atë. Për ta bërë gjithë këtë punë në mënyrë jashtëzakonisht të sigurt, gjatë përdorimit të shfletuesit, trafiku transmetohet dhe kodohet 3 herë përmes rrjetit Tor, i cili përbëhet nga mijëra serverë të menaxhuar nga vullnetarë.

 

Për më tepër, përdoruesi është i lirë të hyjë në faqet që ofruesi i tij i shërbimit të internetit mund të ketë bllokuar. Në praktikë me Tor Browser ne mund të hyjmë në të gjitha ato vende që janë të zeza, të bllokuara dhe jo të aksesueshme në Shqipëri (pa pasur nevojë të ndryshojnë DNS).

Me pak fjale, le ta provojme se bashku. Klikoni per momentin tek imazhi i meposhtem, do ju hapet faqja me mesazhin: KY WEBSITE ESHTE I BLLOKUAR. Ka mijra website ne internet qe jane te bllokuar ne territorin Shqiptar dhe jo vetem. Pasi te shkarkoni TOR Browser dhe te klikoni serisht tek imazhi i meposhtem, nuk do keni probleme te futeni… Provojeni dhe shkrauni tek komentet.

lojra fati foto banner

Shkarkoni Browserin Tor

Tor Browser është i disponueshëm për Android pa pagesë dhe kërkon leje për qasje në foto, objekte multimediale dhe skedarë.

Shkarko falas Tor Browser nga Google Play Store

Tor Browser
Tor Browser
Developer: The Tor Project
Price: Free

Video Tor Browser

 

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.