google-maps.me-gps
App Celulare Lajmet e fundit Tablet

Pushime jashtë shtetit? Shkarkoni MAPS.ME


Notice: Undefined property: stdClass::$name in /home/cicinvia/public_html/ose.al/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 971

Notice: Undefined property: stdClass::$url in /home/cicinvia/public_html/ose.al/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 972

Maps.Me është një aplikacion Android / iOS / Amazon / BlackBerry perfekte për udhëtimet.

Në mesin e aplikacioneve që mund të na ndihmojnë që të udhëtojmë shkarkoni Maps.Me. Aplikacioni është në dispozicion si për Android dhe për iOS. Maps.Me lejon që të shkarkoni menjëherë harta të hollësishme të të gjitha vendeve nga kudo në botë. Në brëndësi të haratave do keni informacione nga më të ndryshmet si psh: parqe, restorante, atraksione turistike dhe shumë më tepër.

Pjesa më e mirë është se ju nuk do të keni më nevojë për Internetin. Pasi harta shkarkohet në celularin tuaj mund ta përdorni thjesht duke aktivizuar GPS.

Ky funksion është më i rëndësishmi sepse tarifat e operatorëve shqiptarë jashtë shtetit tonë janë shumë të larta.

Pamje ekrani të MAPS.ME

Aplikacioni Maps.Me përshkrohet me entuziazëm nga ekipi i zhvillimit, i cili padyshim është shumë i kënaqur me punën e bërë pasi aplikacioni është në fakt shumë i dobishëm.

  • Merrni drejtime (navigator) nga vendndodhja juaj nga çdo vend ose rajon (makina dhe kĂ«mbĂ«sor)
  • Mbi 15 milion shkarkime nĂ« mbarĂ« botĂ«n.
  • Aplikacioni nr.1 pĂ«r udhĂ«timet nĂ« mĂ« shumĂ« se 100 vende tĂ« BotĂ«s.
  • Cituar nĂ« Forbes, TechCrunch dhe Washington Post.
  • Optimizuar pĂ«r celular dhe tableta (pa 3G).

 

MAPS.ME Karte und Routenplaner
MAPS.ME Karte und Routenplaner
Developer: MY COM
Price: Free+
 

Një nga funsionet më të përdorura të aplikacionit është organizimi i një udhëtimi me makinë. Pasi keni vendosur pikën e nisjes dhe atë të arritjes, në mënyrë automatike njoftoheni se cilat harta ju nevojitën për të organizuar udhëtimin. Kjo është shumë e rëndësishme sepse duke qenë një alternativë falas e Google Maps, Maps.Me lejon të ketë më shumë informacione të detajuara nga personat që janë në vend dhe që kështu mund të jenë edhe më të sakta se shërbimet e tjera.

  • NĂ« hartĂ«n tuaj mund tĂ« regjistroni vĂ«ndet e preferuara nĂ« mĂ«nyre qĂ« ta keni tĂ« thjeshtĂ« pastaj ti gjeni. Mund tĂ« karikoni edhe file .KML/.KMZ
  • Mund tĂ« kĂ«rkoni edhe kur jeni offline. UdhĂ«zues perfekt turistik!
  • ShpĂ«rndarja e pozicionit. BĂ«ni qĂ« miqtĂ« tuaj dhe familjarĂ«t tĂ« kuptojnĂ« se ku jeni! DĂ«rgo njĂ« shenjĂ« nĂ«pĂ«rmjet e-mail ose SMS.

  Nuk ju ngelet gjë tjetër vetëm ta shkarkoni dhe të përgatitni valixhet për udhëtimet e verës.

MAPS.ME Karte und Routenplaner
MAPS.ME Karte und Routenplaner
Developer: MY COM
Price: Free+
 

©ose.al

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

3 thoughts on “Pushime jashtĂ« shtetit? Shkarkoni MAPS.ME

    1. Map.me është shumë i mirë punon pa internet mjafton të download hartën e shtetit që do. Ndërsa navigon europë është 70 dollarë por për Android e marrim pa leka si pirat dhe është shumë shumë i mirë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do tĂ« bĂ«het publike. Fushat e domosdoshme janĂ« shĂ«nuar me njĂ« *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.