Perditesimi WhatsApp 2017
App Lajmet e fundit

Perditesimi WhatsApp 2017: mundesohet dergimi i dokumetave • ose.al

Perditesimi WhatsApp 2017:

Vjen nje perditesim mjaft interesant dhe i shumepritur per WhatsApp. Behet fjale per mundesine e dergimit te dokumetave te te gjitha tipologjive ne nje bashkebisedim. Perfshihen ketu dhe tipologjite me frekuente si .pdf,  Zip, .xls ose dhe .apk. Perdoruesit e WhatsApp do te mund te dergojne dokumente te kapacitetit deri ne 100 MB ne sistemet Android, dhe deri ne 128 MB ne sistemet iOS.

 

perditesimi whatsapp korrik 2017

Per me teper, megjithese dihej qe ne WhatsApp eshte e mundur te shperndahen foto, perditesimi i fundit mundeson dergimin e dokumenteve .jpeg. Ngjan ne te vertete sikur nuk eshte nje perditesim i qarte. Por duhet thene qe fotote e derguara me WhatsApp nuk kishin kualitet te larte sepse sitemi i programimit i modifikonte negativisht. Tashme do te jete e mundur dergesa e fotove .jpeg me kualitet te mire dhe qe “peshojne” me pak per sistemin. Ne rast se dergohen me shume se nje foto .jpeg, vete WhatsApp do te kryej nje permbledhje te stilit album. Kujtojme qe me pare çdo foto dergohej si dokument me vete.

Perveç mundesise per te shperndare çdo dokument te mundshem, perditesimi i fundit sjell edhe nje ser ndryshimesh te reja. Behet fjale per disa ndryshime te vogla vizive, pra qe kane te bejne me nderfaqen. Nuk ja vlen te ndalemi sepse jane minimale. Ndersa eshte me interesant ndryshimi qe ka te beje me telefonatat dhe videotelefonatat. Pergjigja e telefonatave tashme behet duke terhequr butonin lart dhe jo me anash. Ky ndryshim me siguri do te krijoje disa keqkuptime sidomos ne fillim.

Ne pergjithesi mund te themi qe perditesimi nuk eshte i keq. Sidomos mundesia e shperndarjes se dokumeteve te te gjitha llojeve ishte mjaft e domosdoshme. Siç dihet tashme, WhatsApp eshte aplikacioni nr.1 ne bote mbi mesazhistiken.

 

.copyright © ose.al

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

8 thoughts on “Perditesimi WhatsApp 2017: mundesohet dergimi i dokumetave • ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.