lojrat me te bukura ne bote bafta foto
App

Lojrat me te bukura ne Bote – BAFTA Games Awards 2019

God of War nuk njeh rivalë dhe gjithashtu triumfon në BAFTA Games Awards, ngjarjen vjetore britanike ku Akademia Britanike e Arteve të Filmit dhe Televizionit nderon Lojrat me te bukura ne bote të vitit të kaluar.

Aventura e Kratos dhe Atreus, e lëshuar eksluzivisht në PlayStation 4, pasi fitoi çmime të lakmuara në Çmimet e Lojërave, DICE Awards dhe GDC 2019, fitoi pesë çmime të tjera të mëdha BAFTA duke përfshirë çmimin “Best Game”.

 

Midis fituesve të tjerë të mbrëmjes, ne theksojmë Nintendo Labo, i cili ka fituar dy çmime, Fortnite, Away Out, Forza Horizon 4 dhe Firence që fiton titullin e “Best Game Mobile”.

BAFTA GAMES AWARDS – Ja lojrat me te bukura ne bote – 2019

lojrat me te bukura ne bote - bafta 2019

 

 • Loja me e bukur ne bote: God of War
 • Loja me ngjarjen me te bukur: God of War
 • Loja me audion me te bukur: God of War
 • Loja me muziken me te bukur: God of War
 • Lojtari me i mire: Jeremy Davies – God of War
 • Loja e re me e mire: Nintendo Labo
 • Loja me e mire per familje: Nintendo Labo
 • Loja me e mire ne bote per celulare: Florence
 • Loja me e mire MultiPlayer: A Way Out
 • Loja me e mire angleze: Forza Horizon 4
 • Loja me e mire ne vitin e fundit: Yoku’s Island Express
 • Çmimi “Evolving Game”: Fortnite
 • Loja me dizajnin me te mire: Return of the Obra Dinn
 • Çmimi ” Game Beyond Entertainment”: My Child Lebensborn
 • Çmimi “Artistic”: 2019
 • Loja me e mire origjinale: Into the Breach
 • Loja me e mire e votuar nga publiku: Old School Runescape

©ose.al – Shtepia e Teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al