bukura te ndeshjeve
App

Falas || 7 lojrat me te bukura te ndeshjeve 1 vs. 1 (qershor 2017) • ose.al

7 lojrat me te bukura te ndeshjeve 1 vs. 1 (qershor 2017) :

Ka disa aplikacione lojra me ndeshje (fighting) 1 vs. 1 ne dyqanet e app Android dhe iOS. Disa jane brutale, si per shembull lojrat e platformes Mortal Kombat. Disa te tjera jane te lehta dhe familjare si per shembull platforma Super Smash Bros. Ne rast se doni te provoni qe jeni me te miret dhe me te fortet ne lojrat e stilit “Fighting”, ne vijim po rendisim per 7 lojrat falas me te shkarkuara:

1 – Shadow Fight: Nje loje “singleplayer” mjaft interesante. Do t’ju duhet te shkaterroni te gjithe demonet dhe boset e “Gate of Shadow”. Per t’ja arritur qellimit do te duhet te mundni te gjithe ushtaret e tyre, duke zhvilluar personazhin tuaj me arme, stile dhe mbrojtje. Loja bazohet ne nje stil “combat” shume te bukur, te animuar. Nese dispozitivi juaj eshte performant loja eshte edhe shume fluide. Luftetaret e Hijeve ne ndeshje duket mjaft real dhe sfondi eshte i mrekullueshem. Shkarko falas: Android | iOS

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=hVy58hG30zM” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

 

2 – EA Sports UFC: Thuajse te gjithe e dime se per c’fare behet fjale kur flasim per UFC. Nje Mortal Kombat te jetes reale. Loja ka 70 personazhe te ndryshme me te cilet duhet te luftosh deri ne majat e klasifikimeve. Objektivi eshte titulli kampion absolut. Grafika eshte e mrekullueshme dhe nese je nje fan i MMA duhet ta shkarkosh kete loje. Shkarko falas: Android | iOS

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=JfDdYlDf_JA” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

 

3 – Injustice 2: Loja ju mundeson te koleksiononi dhe zhvilloni nje ekip superherojsh teresisht tuajin. Ata do te kene dhe armiqte e tyre personal. Mesoni levizjet dhe stervituni per tu ndeshur me antiherojte e se keqes. Sistemi i levizjeve eshte mjaft i gjere. Loja eshte pak e rende dhe ka nevoje per nje smartphon top klass qe te funksionoje rrjedhshem.  Shkarko falas: Android | iOS

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=mYZPsXOmoK8″ width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

 

4 – Marvel Contest of Champions: Ndeshje te shpejta, egzaltante, te bukura midis herojve Marvel me te famshem. Spiderman, Wolverine, Iron Man etj njeri kunder tjetrit. Do te mund te krijoni nje ekip te stilit “Avanger” per tu ndeshur me te keqen. Loja mund te zhvillohet singleplayer ose multiplayer. Levizjet jane te plota si ne c’do console te famshme. Shkarko Falas: Android | iOS.

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=9Svmcppxh10″ width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

 

5 – WWE Immortals: Kur behet fjale per WWE, pak aplikacione ofrojne lojra te bukura dhe te lezetshme per perdoruesin. Nuk kuptohet se perse kjo kompani e famshme nuk krijon nje loje per te qene me herojt e saj. Gjithesesi loja qe sjellim per ju eshte teresisht e stilit WWE, por me superherojte me te njohur. E perafert me Injustice 2. Shkarko falas: Android | iOS.

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=WTLwglbCGt4″ width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

 

6 – Power Rangers: Legacy Wars: Nuk duhet shume fjale per te shpjeguar se c’eshte kjo loje fantastike. Ajo sjell nje permbledhje te cdo personazhi dhe armiqesie qe ka patur ne historine e Power Rangers. Levizjet e luftetareve jane fluide, te mrekullueshme per nje aplikacion te thjeshte. Loja eshte e shpejte dhe elegante. Per me teper ndryshon nga lojrat klasike te stilit “Fighting” sepse ka disa karakteristika qe po jua leme surprize. Shkarko falas: Android | iOS.

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=6CSoIo6XqvQ” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

 

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.