instagram ne shqiperi ose.al
App

Instagram ne Shqiperi – Ja lajmet e fundit

Instagram ne Shqiperi eshte social-i momentalisht me i perhapur dhe se shpejti do te ket nje ndryshim rrenjesor. Te gjithe ne jemi te lishur me numrin e likeve qe nje foto e postuar ne profilin tone merr. Se shpejti kjo gje mund te ndryshoje ne menyre rrenjesore.

Instagram ka filluar të fshehë shfaqjen e numrit të pëlqimeve të marra në një postim edhe në Europe. Falë kësaj veçorie të re, të disponueshme për momentin për një numër të kufizuar përdoruesish, rrjeti i mirënjohur shoqëror e përkufizon veten si qëllim për të ruajtur përqendrimin e ndjekësve në atë që ndahet dhe jo për sa “pëlqime” fitohen.

Në një mesazh paralajmërues,  lexojme:

Ne dëshirojmë që ndjekësit tuaj të përqëndrohen në ato që ndani dhe jo sa shumë “pëlqime” marrin postimet tuaja. Gjatë këtij testi, vetëm ju do të jeni në gjendje të shihni numrin e përgjithshëm të “pëlqimeve” të postimeve tuaja.

 

Ajo qe dha një indikacion të parë në lidhje me këtë ishte Jane Manchun Wong e cila, pasi parashikoi testin e shiritit të përparimit të videos, tregoi ndryshimet UI të aplikacionit celular në llogarinë e saj në Twitter.

 

Në bazë të këtij “revolucioni” – siç konfirmohet nga e njëjta kompani në një menu të brendshme të aplikacionit – ekziston vullneti për të ndryshuar mënyrën se si një postim perceptohet nga përdoruesit. Numri i përgjithshëm i pëlqimeve, në fakt, mund të shihet vetëm nga personi që ka ndarë postimin.

Ne dëshirojmë që ndjekësit tuaj të përqendrohen në ato që ndani, jo në sa pëlqime do të merrni. Gjatë këtij testi, vetëm personi që ka ndarë postimin do të shohë numrin e përgjithshëm të pëlqimeve që ai merr.

 

Për momentin jemi vetem duke e aprovuar atë, por gjithmonë jemi duke menduar se si të ulim presionin në Instagram dhe se shpejti kjo gje mund te behet realitet… Cfare mendoni? A do jete kjo pasoje per uljen e perdorimit te Instagram ne Shqiperi?

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.