5-lojra-fantastike-qe-mund-te-telekomandohen-me-smartphone
App

5 lojra fantastike qe mund te telekomandohen me smartphone!

Ja 5 lojra fantastike qe mund telekomandohen me smartphone:

Sot eshte dita e femijeve, 1 Qershori, dhe shpesh prinderit jane ne veshtiresi per te identifikuar dhurata te mundshme per ta. Ose.al sjell nje permbledhje me 5 lojrat me fantastike qe mund te telekomandohen sot me ante te smartphoneve. Kjo kategori lojrash quhet “RC Toys”. Mjafton te shkarkosh nje aplikacion dhe menjeher mund te telekomandosh lojen sipas deshires. Me poshte sjellim listen e 5 lojrave, qe mund te jene nje dhurate fantastike per gjithke:

1. Rover 2.0

  rover 2.0

[amazon_link asins=’B0093285XK’ template=’ProductAd’ store=’osealbania-21′ marketplace=’IT’ link_id=’ 64b55d4a-46bd-11e7-8087-1753f0d95f8a’] Kemi te bejme me nje super tank! Ka kapacitet destruktiv. Mban nje fotokamere me te cilen mund te spiunohet armiku, dhe nje mikrofon per regjistrime ambientale. Gjithashtu ka bokse dhe altoparlante ne menyre te tille qe te mund te komnunikosh me kedo deshiron. Ne rast se do te te duhet te perdoresh Rover 2.0 naten, atehere mund te ndezesh dritat dhe te perdoresh “night-vision” per te permiresuar vizibilitettin.  

2. Mip Robot

Mebo Robot [amazon_link asins=’B00I2VBH6U’ template=’ProductAd’ store=’osealbania-21′ marketplace=’IT’ link_id=’ 47d4d386-46be-11e7-85fa-ddb21af63709′] Ne rast se po kerkoni per nje Loje RC me pak me shume utilitet, atehere ky Robot eshte i duhuri. Ka nje kamera me te cilen “shikon”, dhe nje dore me precision te larte per te mberthyer objekte te ndryshme. Me pak praktike do te jete miku juaj me i mire. Sherbetori juaj.  

3. AquaBotix HydroView

AquaBotix HydroView [amazon_link asins=’B0173PXT52′ template=’ProductAd’ store=’osealbania-21′ marketplace=’IT’ link_id=’ d7386f91-46be-11e7-9791-4958e2a5b5fa’] Ne te vertete nuk eshte korrekte ta klasifikosh kete mjet thjesht si loje. Por nuk eshte egzaktesisht as nje mjet shkencor. HydroView eshte praktikisht nje nendetese RC full optional. Vjen gjithashtu me nje kamer ne menyre qe te veshtrosh se ku po lundron. Per tu telekomanduar me ane te smartphonit, HydroView ka nje kabell qe zgjatet deri ne siperfaqe ku lidhet me nje antene wireless lundruese.  

4. Anki Overdrive

Anki Overdrive [amazon_link asins=’B00V69523O’ template=’ProductAd’ store=’osealbania-21′ marketplace=’IT’ link_id=’ 0b3fb8d7-46c0-11e7-bf16-d1714f7bc6d4′] Ke dashur ndonjehere te luash lojen “Mario Kart” ne jeten reale? Anki Overdrive eshte pak a shume e njejta gje. Anki eshte nje sistem piste i stilit modular, ne menyre qe te mund te krijosh te gjitha pistat e mundshme. Makina te vogela te tipit RC, te telekomanduara me ane te smartphonit garojne me njera tjetern. Ah…makinat kane fuqi dhe arme te ndryshme, keshtu qe do te mund ti perdorni per te luftuar me njeri tjetrin. (Shkruani nje email per ose.al nese deshironi te dini se ku mund te blihen te gjitha pajisjet e duhura per kete mreklli)  

5. Cozmo

Cozmo   [amazon_link asins=’B01GA1298S’ template=’ProductAd’ store=’osealbania-21′ marketplace=’IT’ link_id=’ cdf3a039-46c0-11e7-8cec-9da6161c0f81′] Kompania e cila prodhon Anki Overdrive prodhon dhe Cozmo. Ai eshte nje robot per njerezit qe nuk mund te kene kafshe shtepiake per nje arsye apo per nje tjeter. Nje robot i vogel por me shume karakter! Cozmo mund te merzitet, mund te trishtohet, te nxehet dhe te luaj. Fytyra e tij eshte nje ekran panel LCD. Ai ngjason shume me personazhin e Pixar: Wall-E.   ©ose.al  

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.