SSD

  0
  127
  views

  Në elektonikë dhe në informatikë disku solid (SSD – solid-state drive) është një lloj dispozitivi për memorien e përgjithsme. Për ruajtjen e të dhënave përdor materiale fizike në vend të materialeve magnetike që përdoren për hard disk-ët klasik .

  Mos harroni të na ndiqni edhe në:
  20
  Artikulli paraprakP2P
  Artikulli tjetërFull HD
  I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".

  PËRGJIGJU

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.