Peer to Peer

Peer to Peer (Pir-tu-pir) është një shprehje që tregon një rrjet kompjuterik. Modeli logjik i arkitekturës nuk ka formën hierarkike të klientit fiks dhe server-it, por të gjithë nyjet janë ekuivalente ose të njëjtë (peer në anglisht) dhe mund të veprojnë si një klient ose si server për nyje të tjera.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.