Face ID

Face ID është sistemi i njohjes së fytyrës i dizenjuar dhe i lançuar nga Apple Inc. Ai do të jetë prezent në telefonin më të fundit nga Apple, iPhone X. Sistem u prezantua më 12 Shtator 2017. Sistemi do të shërbejë edhe për Apple Pay për blerje online.

Klevis
Student ne degën inxhinieri Kompjuterike, gjithmonë i fiksuar pas lajmeve te fundit rreth botës së teknologjisë. Dëshira për të informuar shqiptarët rreth këtyre lajmeve më bëri që të jem pjesë e ose.al.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.