4K

  0
  143
  views

  4K është rizolucioni i çdo ekrani me 3840×2160 pixel. Për të qënë sa më të saktë duhet të themi gjithmonë 2160p. Sot koncepti 4K/2160p përdoret edhe për të treguar detajet e çdo kamere celularësh. Raporti midis gjëresisë dhe lartësisë është 16:9

  Mos harroni të na ndiqni edhe në:
  20
  Artikulli paraprakHD
  Artikulli tjetër8K
  I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".

  PËRGJIGJU

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.