4K

4K është rizolucioni i çdo ekrani me 3840×2160 pixel. Për të qënë sa më të saktë duhet të themi gjithmonë 2160p. Sot koncepti 4K/2160p përdoret edhe për të treguar detajet e çdo kamere celularësh. Raporti midis gjëresisë dhe lartësisë është 16:9

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.